YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın hava nasıl olacak? 06 Ekim yağış olacak mı yarın?
Yarın hava nasıl olacak? 06 Ekim yağış olacak mı yarın?
05 Ekim 2015 17:26
Hava sıcaklığı artış gösterirken yer yer yağışlar da görülüyor. Yarın hava durumu nasıl olacak? 06 Ekim'de yağış olacak bölgeler de olacak. 06 Ekim il il bölge bölge hava durumu detayları haberimizde...

İl il bölge bölge hava durumu değişiklik gösteriyor.  Yarın yurt genelinde bazı bölgelerde hava nasıl olacak? Hava sıcaklıkları bazı bölgelerde artık gösterirken bazı bölgelerde ise sıcaklık düşecek, yer yer yağış görülecek.  

Meteoroloji, Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmininde bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının salı günü ülkenin batı bölgelerinde, çarşamba günü ise iç ve doğu bölgelerinde 3 ila 7 derece azalacağının ve mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, yarın sabah saatlerinde Trakya ve Marmara bölgesinde başlayacak gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; öğle saatlerinden itibaren İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerinde görüleceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

screen-shot-2015-10-05-at-4.43.27-pm.pngSalı günü ile ilgili tahmin edilen hava durumu için "Yağışların, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Isparta, Konya'nın batısı ile Afyon'un doğusunda yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olacağı bekleniyor" denildi. Açıklamada ayrıca, yağışlı sistemin perşembe ve cuma günleri de yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra cumartesi günü ülkeyi terk etmesinin beklendiği ifade edildi.

RÜZGARIN DOĞU ANADOLU'DA KISA SÜRELİ FIRTINA ŞEKLİNDE ESMESİ BEKLENİYOR

Açıklamada ayrıca sağanak yağışlar nedeniyle sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı da uyarı yapılarak şöyle denildi:

"Çarşamba günü yağışlı sistemin ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde etkili olması beklenmektedir. Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Karadeniz bölgesi kıyı kesimi, Doğu Akdeniz ile Diyarbakır, Batman, Siirt, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın, yarın ve çarşamba günü Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor."

 

 

 // sıla su
yarın hava güzel olsun...
30 Ocak 2016 20:40
 // sıla su
ya nolur türkiyede hava sıcak olsun cunku arkadaşımın döngünün e gidicem ve etek giyicem hava sıcak olsun metororoji e mesajim...
30 Ocak 2016 20:39
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler