YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın babalar günü mü? 19 Haziran 2016 babalar günü mü?
Yarın babalar günü mü? 19 Haziran 2016 babalar günü mü?
18 Haziran 2016 10:21
Babalar günü her yıl kutlanır. Babalar günü haziran ayında kutlanır. Yarın babalar günü mü? Babalar günü ne zaman? Babası için özel hazırlık yapmak isteyen veya babalar gününü kutlamak isteyenler için haberimizi hazırladık. 19 Haziran 2016 babalar günü m

Herkes 'babalar günü ne zaman' '2016 babalar günü ne zaman?' sorusunun cevabını merak ediyor. Yarın babalar gününün olduğu söyleniyor. Yarın babalar günü mü?  Babaların da bir günü var.  Babalar gününün zamanı belirli olsa da haftaya göre değiştiği için karışıklık olabiliyor. 2016'da babalar günü ne zaman? Babalar günü tarihi belli oldu. Babası için özel hazırlık yapmak isteyen veya babalar gününü kutlamak isteyenler için haberimizi hazırladık. Siz de babalar gününün ne zaman olacağını ve tarihini merak ediyorsanız haberimizi takip edin.

Her sene haziran ayının belli bir günü babalar günü olarak günü olarak kutlanır. Anneler gününün ardından babalar günü de yaklaştı. Herkes 'babalar günü ne zaman' '2016 babalar günü ne zaman?' sorusunun cevabını merak ediyor.

Haziran ayının gelmesiyle beraber en çok merak edilen konular arasında babalar günü ne zaman sorusu da var. 2016 Babalar günü ne zaman kutlanacak tarihi belli oldu. Bu yıl babalar günü19 Haziran 2016 tarihinde olacak. Büyük küçük herkes bu konuyu merak ediyor. Babaları mutlu etmenin ve onlara en güzel hediyeleri vermenin zamanı geldi. Her yıl Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanan ve yılda bir kez olan Babalar Günü bu sene 19 Haziran'a denk gelecek. Bu özel günde babaların ne kadar özel olduğu bir kez daha hatırlanır ve onlara birbirinden güzel hediyeler alınır. Babalar gününe kısa bir süre kalmasına rağmen şimdiden herkesi büyük bir heyecan sarmış durumda. Babalar gününde, babaya hangi hediyeler alınmalı, nasıl sürprizler yapılmalı cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Babalar günü ne zaman kutlanıyor? Her sene Haziran ayında en çok aratılan soru Babalar Günü hangi pazardı sorusu. Babalar günü her sene haziran ayının üçüncü pazarı kutlanır. Bu sene 2016’da Babalar Günü 19 Haziran Pazar gününe denk geliyor. Peki Babalar Günü ilk ne zaman ve nasıl kutlanmaya başladı? Haberimizde Babalar Günü kısa tarihi ile birlikte Babalar Günü hediyesi önerileri yer almaktadır.

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN 2016

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte en çok ''Babalar günü ne zaman''  sorusu sorulmaya başlandı. Babalar günü her sene Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanıyor. Bu sene babalar günü 19 Haziran 2016 tarihinde olacak. Babalar günü Pazar gününe denk geliyor. Babalar günü her sene Haziran ayının üçüncü haftası kutlanır ve Pazar gününe denk getirilir. Babalar günü tüm dünya ile aynı anda kutlanacak. Bu özel gün babalara saygı, emek ve sevgi çerçevesinde kutlanan özel bir gün olarak belirlenmiştir. Babalara bu özel günde en güzel sözler söylenir ve birbirinden eşsiz hediyeler alınır. Babanıza onun sizin için ne kadar değerli olduğunu hissetirin. Babanızı mutlu etmenin yolu tabiki de güzel sözler söylemek ona eşsiz hediyeler almak ve büyük bir gurur yaşatmanızdan geçer.

BABALAR GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Babalar Günü‘nde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle onun nelerden hoşlandığını, günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi Babalar Günü‘nde babanız için seçebilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep akıllarda tutacak cinsten. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.

İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz.

Ya da Babalar Günü‘nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz.

Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi.

Babalar Günü‘nde babaya en güzel hediye anlamında saklı olacaktır. Babanızla çekilmiş güzel bir fotoğrafınızdan hazırlanacak masa üstü bir pano, ona tüm gün sizi hatırlatacak ve gülümsetecek bir Babalar Günü hediyesi olacaktır.

Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da “Süper Baba” yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

BABALAR GÜNÜ ŞİİRLERİ

Baba!

her yılbaşında

sana söyleyecek

bir tek

sözüm var :

"Seni ne kadar çok seversem

o kadar

çok olsun ömründen geçen yıllar"

Baba!

Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!

Ne zulüm, ne ölüm, ne korku

başımı eğemez!

Yalnız senin elini öpmek için

eğilir başım

Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım

(Nazım Hikmet)

BABANIN OĞLUNA ÖĞÜTLERİ

Zirve seni bekliyor

Dağın kıymetini bil

Sanma ki yükselmek zor

Çağın kıymetini bil

Üşenme emek için

Mutluyum demek için

Üzümü yemek için

Bağın kıymetini bil

Yokluk göründüğü an

Çabuk yıkılır insan

Azı beğenmiyorsan

Çoğun kıymetini bil

Elin, ayağın, başın

Annenin, arkadaşın

Suyun, toprağın, taşın

Göğün kıymetini bil

Oğlum benim, bir düşün

Değeri var mı dünün

Yarın çok geç ömrünün

Bugünün kıymetini bil.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ

Babam olduğun için mutluyum, sahip olduğum en iyi arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacığım.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla…

Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLANDI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler