YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yardımlarda banka kartlı dönem
Yardımlarda banka kartlı dönem
05 Ocak 2010 11:04
Belediye 'Yeni Kart'ı ilk etapta 50 bin kişiye verecek

Yenimahalle Belediye Başkanlığı, anlaşma yaptığı bir banka aracılığıyla vatandaşlara her türlü gereksinimlerinde indirimli alışveriş imkanı sağlayan puan yüklü ''Yeni Kart'' dağıtacak.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk ve dayanışma projesi kapsamında dağıtacakları ''Yeni Kart''ın, belediye hizmetleri ve alışverişlerinde kullanılmak üzere verilen, anlaşmalı iş yerlerine ödül puan kazandıran ve harcatan ön ödemeli bir kart olduğunu söyledi.

Ocak ayının 15'inden sonra kartların gelmesinin beklendiğini anlatan Yaşar, bundan sonra ayni yardımlar yerine nakdi yardım yapacaklarını, paket dağıtarak insanları rencide eden uygulamalara son vereceklerini belirtti.

Amaçlarının ''Yenimahalleliler arasında hemşehrilik bağını güçlendirmek'' olduğunu ifade eden Yaşar, kartın, ilçede dayanışma ruhunu güçlendireceğini, giyim, yiyecek, ısınma ve benzeri yardımların ''Yeni Kart'' ile kurulan sistemde oluşturulacak havuzda biriken parayla yapılacağını kaydetti.

ANLAŞMALI İŞ YERİNDEN İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ

Kart sahiplerinin anlaşmalı iş yerlerinde indirimli alış veriş fırsatına kavuşacaklarını anlatan Yaşar, şunları kaydetti:

''Kurs, on-line eğitim hizmetlerinden yararlanmak Yeni Kart'la çok kolay olacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşamayacak. Kronik hastalığı olan Yenimahalleliler, engelli hemşehrilerimiz ve 65 yaş üstü yaşlılarımız, sağlık problemlerini anlaşmalı merkezlere giderek rahatça çözebilecekler. Üye iş yerleri, belediyenin oluşturacağı Sosyal Yardım Havuzu'na yapılan harcamalardan belirleyeceği oranda katkıda bulunacaktır. Yeni Kart sahipleri, yapacakları harcamalarla ve isterlerse kendileri direk olarak sosyal yardım havuzuna katkıda bulunacaklardır.''

Belediyenin oluşturulan Sosyal Yardım Havuzu'nu kullanarak tüm sosyal yardımları nakdi veya ayni olarak Yeni Kart sahibi muhtaç kişilere yapacağını bildiren Yaşar, ''karta para yükleme'', ''Ödül puan kazanımı'' ile birlikte ''kupon yükleme'' imkanının da olacağını söyledi. Yaşar, ayrıca kuponların ''ücretsiz ürün sunumu'' veya ''belirtilen bir yüzde oranında indirim'' içereceğini belirtti.

İLK ETAPTA 50 BİN KİŞİ

Yeni Kart'ın ilk etapta 50 bin kişiye verileceğini bildiren Yaşar, kartın anlaşmalı iş yerlerinden yapılan alışverişlerde ödül puan kazandıracağını kaydetti.

Kart sahiplerinin, kültürel faaliyetlere katılım, vergi ödemeleri ve belediye tesisleri kullanımı gibi belediye hizmetlerinden yararlanımda kolaylık ve öncelik sağlayacağına işaret eden Yaşar, ''Üye iş yerleri de Yeni Kart'la bazı avantajlar elde edecekler. Anlaşmalı iş yerlerinden alışverişin teşvik edilmesi ve artırılması ile üye iş yerleri üzerinden kart vasıtasıyla geçen işlemler artırılacaktır. Kazanılan ödül puanlar, yüklenen kuponlar ve vatandaşların karta yaptıkları yüklemeler yine anlaşmalı üye iş yerlerinde kullanılarak sisteme geri kazandıracaktır'' diye konuştu.

Yaşar, geçen yıl muhtaçlara belediye bütçesinden 2 trilyon lira yardım yaptıklarını, bu yıl Yeni Kart uygulaması ile bu rakamın 10 trilyon liraya yaklaşmasını beklediklerini kaydetti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler