YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarbay'ın şok intiharı
Emekli Yarbay olaydan önce yakınlarına cep telefonundan mesaj çekerek intihar edeceğini bildirdiği öğrenildi
Yarbay'ın şok intiharı
23 Şubat 2010 / 10:58 Güncelleme: 23 Şubat 2010 / 11:10

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bir emekli yarbay, beylik tabancasıyla eşini ve 2 kızını öldürdükten sonra intihar etti.

Alınan bilgiye göre, Hocahamza Mahallesi Tuğsavul Caddesi Subay Lojmanları karşısındaki apartmandaki bir evden bu sabah silah sesleri duyan vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, emekli yarbay Süleyman Oral Özçağatay'ın, beylik tabancasıyla eşi Hatice Canan ve kızları Melis ve Cansu Özçağatay'ı öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.

Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile Cumhuriyet Savcısı Nihat Öztürk, olay yerinde inceleme yapıyor. Olay yerine askeri yetkililer de geldi.

Öte yandan, 4 yıl önce emekli olduğu belirtilen Özçağatay'ın, olaydan önce yakınlarına cep telefonuyla mesaj çekerek intihar edeceğini bildirdiği öğrenildi.
AA

TSK nasıl insan yetiştiriyor
 // ugur kayabas
Birtakım sorunlar karşısında intihar etme sebebleri araştırılmalı. Bizlerin dini olsun örfi olsun idam vardır ama intihar asla yoktur. bir harp durumunda bu subaylar düsman kuşunu yerine kendi kurşunlarıylamı ölecek. hiç mi dini ve manevi eğitim verilmiyor Türk Silahlı Kuvvetlerinde. Dini ve maneviyatı olmyan askerler savaşamaz. Kuvai Milliye Ruhunun şuur ışığı sönmüş. en güçlü düşman karşısında bile cesaretini kaybetmeyen askerlerimizin din eğitimi eksikl...
23 Şubat 2010 11:37
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler