YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı Suriyeliler Türkiye'ye getirildi
Yaralı Suriyeliler Türkiye'ye getirildi
27 Ağustos 2013 07:01
Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıkta bulunan Suriye'nin İdlib kentine bağlı Terip kasabasında okula dönüştürülen binaya yapılan hava saldırısında yaralanan ve vücutlarında yanıklar oluşan 25 Suriyeli yakınlarının yardımıyla Türkiye'ye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Terip kasabasında öğrencilerin olduğu bir binaya Esed güçleri tarafından havadan saldırı düzenlendi.

Saldırıda yaralananlardan 25'i yakınları tarafından kamyonet, otomobil ve yaya olarak Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirildi. Vücutları yanan aralarında çocukların da bulunduğu 25 kişinin önce sınır kapısında bulunan Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon ve Nükleer keşif aracındaki yetkililerce kontrolleri yapıldı.

Yaralılardan 4'ü çocuk 8 kişi Reyhanlı Devlet Hastanesine diğer yaralılar ise Hatay'daki çeşitli hastanelere sevk edildi.

Reyhanlı Devlet Hastanesine olayda 9 yaşındaki yaralı kızını getiren Suriyeli baba, çocuklarının ders gördüğü sırada birden üstlerine bombaların atıldığını savundu.

Saldırıda 10 çocuğun öldüğünü iddia eden Suriyeli baba, "Çocukların ders gördüğü sırada havadan bir anda bombalar yağmaya başladı. Üstümüze fosfor bombaları atıldı. Saldırıda 10 kişi öldü. Kızımla birlikte 60 kişi yaralandı ve vücutlarında yanıklar oluştu" dedi.

Bu arada bölgeden yaralıların gelişinin hala sürdüğü bildirildi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler