YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı şahıs hastane hastane dolaştırıldı
Yaralı şahıs hastane hastane dolaştırıldı
13 Ekim 2014 05:51
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düşme sonucu başından yaralanan şahıs ambulansla getirildiği özel hastanede tomografisi çekildikten sonra tedavi için Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Zonguldak'ın  Ereğli ilçesinde bilinmeyen bir nedenle düşerek kafasından yaralanan şahıs için vatandaşlar 112 sağlık görevlilerine haber verdi.

Başında kanam olan ve isminin Mustafa A. (58) olduğu öğrenilen kişi ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ambulans ile Devlet Hastanesi’nde tomografi cihazı çalışmadığı için özel bir hastaneye getirildi.

Özel hastanenin koridorunda yaklaşık 15 dakika bekletilen yaralı şahısın daha sonra tomografisi çekildi. Durumu ağır olan M.A. tomografisinin çekilmesinin ardından yeniden ambulansa konularak tedavi için bu kez Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne gönderildi. 112 sağlık görevlilerinin yaralının tedavisini hastanenin kabul etmediği yönündeki kendi aralarındaki diyalogları ise dikkat çekti.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bulunan 3 hastaneden Devlet ve bir özel hastanenin tomografi cihazları çalışmadığı için yaralamalı vakalara bakamadığı, tomografi cihazı çalışan özel hastanenin ise yaralının tomografisini çektikten sonra hastaları Devlet Hastanesi’ne yönlendirdiği öğrenildi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler