YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı karaca koruma altında
Giresun'un merkeze bağlı Duroğlu beldesinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan karaca Giresun Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce koruma altına alındı.
Yaralı karaca koruma altında
15 Aralık 2009 / 00:15 Güncelleme: 15 Aralık 2009 / 00:15

İl Çevre ve Orman Müdürü Ali Hıdır, Duroğlu beldesinde vatandaşlar tarafından yaralı bir karaca buldukları yönünde ihbar aldıklarını söyledi. Hıdır, bir aracın çarpması sonrası yaralandığını tahmin ettikleri karacanın vatandaşlar tarafından veterinere götürülerek ilk tedavisinin yapıldığını vurgulayarak," Vatandaşlarımız tarafından bulunan karaca veterinere götürülerek ilk tedavisi yapılmış. İhbarı aldıktan sonra görevlilerimiz tarafından karaca koruma altına alındı. Halen tedavisi sürüyor. Bakıma muhtaç olduğu için de beldede bulunan bir vatandaşımızın bahçesine koyduk. Gerekli tedavisinin yapılmasının ardından da karacayı doğal yaşamına bırakacağız" dedi.  
 

   

Hıdır, Giresun'da son yıllarda karaca popilasyonunun arttığına dikkat çeken Hıdır," Karaca popilasyonunda hızla bir artış yaşanıyor. Bu nedenle vatandaşlarımız daha dikkatli olmalılar. Karacalarla beraber yaşamayı öğrenmeliyiz" ifadelerini kullandı.  
 

Karacaların koruma altında olduğunu ifade eden Hıdır, kaçak avlananların 3 bin 250 lira para cezasına çarptırılacaklarını sözlerine ekledi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler