YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı eşeğin hüzünlü sonu
Dün yaralı eşeğe yapılan eziyeti hepiniz biliyorsunuz. Yaralı eşek göz göre göre ölüme terk edildi... İşte o eziyet gören ve bir çöplüğe atılan hayvan bugün yaşam savaşını kaybetti...
Yaralı eşeğin hüzünlü sonu
20 Ocak 2010 / 13:48 Güncelleme: 20 Ocak 2010 / 14:23

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir aracın çarpması sonucu ayakları kırılan eşek, Belediye ekipleri tarafından çöpe atıldıktan sonra hayatını kaybetti. Türkiye'de bir çok hayvan severi ayağı kaldıran görüntüler sonrasında, Viranşehir'de yetkilileri harekete geçirdi ve ölümünden sonra kıymeti anlaşıldı.

Önceki gün sabahın erken saatlerinde E-5 Karayolu Viranşehir Devlet Hastanesi karşısında orta refüjle karayolu arasında ayakları kırılmış bir eşeğin olduğunu fark eden bazı vatandaşlar, ilk olarak 110'nu arayarak yardım istemesiyle başladı. Duyarlı vatandaşların tepkisini dikkate almayan 110 ekipleri, vatandaşlara 112'yi aramalarını söylemişti. 112 ekiplerinin doktor göndereceğini, Belediyenin bu konuda yapacağı bir şey olmadığı söylenmesinin ardından Belediye çöp ekipleri olay yerine giderek yaralı eşeği kurtarayım derken adeta işkence yapmıştı. Yaralı eşek daha sonra Belediye ekipleri tarafından her iki ayaklarından yerde sürülerek yol kenarındaki bir boşluğa atılmıştı. Yaralı eşek gazeteciler gittikten sonra çöp arabasına konularak şehir merkezi dışında çöplüğe atılmıştı. Bir gün boyunca yaralı şekilde çöplüğün içinde yaşam savaşı veren yaralı eşek bugün sabah saatlerinde öldü.

Olayla ilgili İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet birimlerini görevlendirerek eşeğin akıbetini öğrenme çalışması başlattı. İlçenin çöplerinin atıldığı bölgeye giden polisler, yaralı eşeğin öldüğünü görünce fotoğraf çekip yetkililere bilgi verdi. Daha sonra İlçe Tarım Müdürlüğünden bir Veteriner hekim ve Belediye personelinden oluşan ekip ölmüş eşeğin cesedinin yanına giderek inceleme yaptılar. Olay yerinden ayrılan ekiplerin ardından Belediye ekiplerinin gönderdiği kepçe ile ölen eşeği gömdüler. Yaralı iken yardım edilmemesi nedeniyle hayatını kaybeden eşeğe öldükten sonra bu kadar ilgi gösterilmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Çöp atık yerinde duran bir vatandaş, "Traktör eşeği getirdi. Ve buraya attı. Burada bir gün kaldı. Sonra üzerine çöp döktüler" dedi.

Bu arada, yaralı eşeğin görüntüleri bazı ulusal kanallarda ve gazetelerde yer almasının ardından hayvan severleri ayağa kaldırdı. Bir gün boyunca yaralı şekilde çöplüğün içinde yaşam savaşı veren eşeğin ölmesi çok kişiyi üzdü.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler