YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralarını sarmaya ömürleri yetmedi
Yaralarını sarmaya ömürleri yetmedi
26 Nisan 2013 15:38
İç savaşın devam ettiği Suriye'de yaralananlar, daha güvenli bölgelerdeki hastanelere bile ulaştırılamadan yollarda hayatını kaybediyor.

Suriye'nin Cesr eş Şuğur ve bu bölgede yer alan Beşeriye köyünde, Esed güçlerinin kullandığı uzun namlulu silahlar ve varil bombaları sonucu birçok insan sakat kalıyor ya da hastane yolunda ölüyor.

Çatışmalarda kadın, bebek demeden öldürülen ve sakat kalan Suriyelilerin aileleri de perişan oluyor. Kimi anneler çocuklarını hastaneye ulaştırma çabasına düşüyor kimi de evinde yaralı çocuğunu başında savaşın biteceği günü bekliyor.

Hasen'in arkadaşlarından Abu Leheb, arkadaşının kollarında öldüğünü ve hastahaneye yetiştiremediklerini belirterek "El Hasen'ı pikaba bindirdikten sonra, kollarımla sararak vücut ısısını korumaya çalıştım. Ama olmadı, kurtaramadık. Hasen, Esed'e bağlı keskin nişancılar tarafından vurularak şehit edildi. Ama Beşşar Esed bizi istediği kadar vursun, şunu bilsin ki tek bir kişi kalana kadar mücadele edeceğiz ve bu savaşı kazanacağız" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler