YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yapışık altız kedi yavruları görenleri şaşırtıyor
Yapışık altız kedi yavruları görenleri şaşırtıyor
31 Mart 2014 14:52
Üsküdar'da birbirine yapışık şekilde doğan altız kedi yavruları gören herkesi şaşırtıyor.

Bulgurlu Mahallesi'nde esnaflık yapan Erol Menekşe'ye ait "Duman" isimli kedinin 3 gün önce dünyaya getirdiği altız bitişik kedi yavruları, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Kedisinin 3 gün önce 7 yavru kedi dünyaya getirdiğini anlatan Erol Menekşe, yaptığı açıklamada, yavrulardan birinin ayrı olarak dünyaya geldiğini ancak doğumdan sonra öldüğünü söyledi.

İlk defa böyle bir durumla karşılaştığını belirten Menekşe, "Kedileri sütle beslemek istedim. Ancak birbirinden ayıramadım. Top yumağı halindeydiler. Yavruları veterinere götürdüm. Ancak orada yapışık vaziyette olduklarını ve uzuvlarının yerinde olduğunu öğrendim. Çok şaşırdım. İlk kez böyle bir şey görüyorum" dedi.

Erol Menekşe, kedilerin yaşamasını çok istediğini ifade ederek, "Veteriner, kedilerin birbirinden ancak ameliyatla ayrılabileceğini söyledi. Ancak maliyeti yüksek. Ben bunun altından kalkamam. Duyarlı insanlardan ve hayvanseverlerden yavru kedilerin hayata tutunması için destek bekliyorum" diye konuştu.

Erol Menekşe, bir yıldır beslediği "duman" adlı kedisini yavrularını besleyebilmesi için süt ve pişmiş etle beslediğini belirterek, yavru kedileri de yapışık olduğundan dolayı annelerinin sütünden yeterli derecede faydalanamadıkları için şırınga ile ağızlarına süt vererek beslediğini anlattı.

Muhabir: Metin Tokgöz

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler