YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanmaktan işte böyle kurtuldu!
Yanmaktan işte böyle kurtuldu!
02 Temmuz 2013 19:48
Bursa'daki MOBESE kameralarına yansıyan trafik kazaları, bir anlık dikkatsizlik ve kural ihlallerinin nelere mal olabileceğini gözler önüne serdi.

Bursa'daki MOBESE kameralarına yansıyan trafik kazaları, bir anlık dikkatsizlik ve kural ihlallerinin nelere mal olabileceğini gözler önüne serdi. Kentin değişik noktalarında bulunan MOBESE kameraları, kentte meydana gelen ve çoğunlukla da maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarını an ve an kayıt etti.
 
Tramvay ile özel halk otobüsü işte böyle çarpıştı
 
8 ayrı noktada meydana gelen kazaların ilkinde Cumhuriyet Caddesinde bulunan MOBESE kamerasına yansıyan görüntüde, sabah saatlerinde incirli-zafer seferini yapan tramvay ile özel halk otobüsü çarpışması sonucu trafik uzun süre araç trafiğine kapandı.
 
Tabela uyarısını aldırış etmeyince
 
Yalova Yolu'ndaki  meydana gelen kazada ise MOBESE kameralarına bu defa dönülmez levhası bulunan kavşaktan dönmeye kalkınca, sol şeritten hızlı gelen otomobile çarptı. Yaşanan kazada can kaybı yaşanmadı.
 
İhmalkarlık öldürüyordu
 
Kırmızı ışık ihlalinin nasıl cana mal olacağının adeta provasının yansıdığı görüntü ise, merkez Nilüfer İlçesi Beşevler kavşağında meydana geldi. Kavşaktaki yaya geçidinden geçmeye çalışan vatandaş, hızla dönen kamyonetin altında kaldı.
 
Kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen hızla yoluna devam etmek isteyen araç ise, bu sırada yolun sağ tarafında kendisine yeşil ışık yandığı için yola çıkan otomobil ile çarpışıyor. Maddi hasarın meydana geldiği kaza da ucuz atlatılıyor.
 
Mal canın yongası
 
Yalova Yolu'nda ise aniden alev araç aracın görüntüleri saniye saniye kameralara yansıdı. Bir anda aracın altında gerçekleşen patlama ile araçtan inen sürücü, otomobilin ön kaputunu açmaya çalışıyor. Kaputu açan sürücü, motorun bir anda alev alması ile alevlerin arasından son anda kurtuluyor. Çevredekilerin yardımı ile söndürülen araç kullanılmaz hale geliyor.
 
Kameralara yansıyan diğer kazalar ise trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler