YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangından çıkan Kur'an-ı Kerim mucizesi
Yangından çıkan Kur'an-ı Kerim mucizesi
01 Ocak 2013 16:18
Düzce’de bir güvenlik kulübesinde çıkan yangında kulübede bulunan eşyalar büyük hasar görürken Kur’an-ı Kerim’in ayetleri yanmaması akıllara durgunluk verdi.

 

Düzce'de, sabah saatlerinde araç muayene istasyonunun güvenlik kulübesinde çıkan yangında eşyalar kullanılamaz hale gelirken Kur’an-ı Kerim’e hiç bir şey olmadı. Kulübede bulunan Kur’an-ı Kerim’in yalnızca dış yüzeyi yanarken, ayetlerin bulunduğu iç sayfalar yangından zarar görmedi.
 
Sancaklar Mahallesi Hacı Bayram Cami imamı Hasan Karaahmetoğlu bu olayın Allah’ın taktiri olduğunu söyledi. Karahmetoğlu “Yangın esnasında oraya gittim. Kur’an yerdeydi ve dışı tamamen yanmıştı. Ama içerisinde en ufak bir yanma yok” dedi.
 
Karahmetoğlu bu olayın bir mucize olduğunu belirterek, “Bu tarz haberleri daha önce görmüştüm. İdrakine varamıyorduk. Şimdi canlı bir tanık olarak idrakına vardık. Allah’ın büyük bir mucizesi. Kur’an’ın Allah tarafından korunduğunun bir işareti. Allah ’ü Teala Kur’an-ı kıyamete kadar koruyacağını bizlere bildiriyor ve bu şekilde koruyor ibret olsun diye de bizlere gösteriyor” dedi.
 
 
 
İHA
 
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler