YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangın sonrasında bir kız çocuğunun dramı çıktı
Tecavüz mağduru kız, yurtta yanarak öldü: VİDEO İZLE
Yangın sonrasında bir kız çocuğunun dramı çıktı
18 Mayıs 2009 / 21:42 Güncelleme: 18 Mayıs 2009 / 00:00

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bulunan Başbakanlık Sosyal Hizmetler Kurumu'na ait Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nda dün gece çıkan yangında 15 yaşındaki Mine Gün ve 14 yaşındaki F. K. hayatını kaybetmiş, 5 çocuk da dumandan zehirlenerek Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altın alınmıştı.


Olay sonrasında bir kız çocuğunun dramı çıktı. Yangında hayatını kaybeden 14 yaşındaki F.K.'nın 5 ay önce, E.E. ile arkadaşları T.A. (20), Ü.T. (19), S.G. (15) ve E.B.'nın (15) tecavüze uğradığı iddia edildi. Adliyeye sevk edilen T.A., Ü.K., S.G. ve E.E.'nin mahkemece tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi. Olaydan sonra F.K.'nın, devlet tarafından ailesinden alınıp Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'na verildiği kaydedildi.F.K.'nın okuduğu İnönü İlköğretim Okulu öğrencileri, sınıf arkadaşlarının ölümü nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. F.K.'nın fotoğrafını sınıfın duvarına asan arkadaşları, sırasına da çiçek ve sevgi içeren yazılar bıraktı.


Büyük şok içinde olan anne Havva K. ise, "Çarşamba günü mahkemede görüştük. Daha sonra telefon etti, konuştuk. Beni köye götürün dedi. Ancak götüremedik. Yurtta sorunu yoktu, durumu iyiydi. Benim kızım tecavüze uğrayan biriydi. 4 gün önce mahkemeye gitti. Sonra bu olay başına geldi. Bu olay bana suikast gibi geldi. Benim kızım muhakkak dışarı çıkardı. Gece uyumazdı. Hantal birisi değil atikti benim kızım. Camdan atlardır, çıkardı. Ama ben buna hayret ediyorum. 2 kişi öldü. Kazak mı giyiyordu, bataniyeyle sarılmış gibi. Geride şu kadarcık saç kalmış geriye. Ama tam net olarak tanıyamadım. O kadar yanmış ki mümkün değil. Bugün adli tıpa gittik, DNA için örnek aldılar. Kızımızın cenazesini ne zaman alacağımız belli değil. Yangın çıktıktan sonra beyim gitti kızımızı almaya, ancak 1 saat oldu haber gelmedi. Beyimi o da bulamadım dedi. Sonra Fatma'nın öldüğünü öğrendim dedi. Merak ettiğimi bu kadar yanmaları. Konun iyice araştırılmasını istiyorum. Her şey ortaya çıkarılsın. Elektrik kontaktan çıktı diyorlar ama araştırılsın iyice. Benim kızım sigara içmezdi. Orada içer miydi bilmiyorum" dedi.


VİDEOYU İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


 


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler