YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanan arabayı üfleyerek söndürmeye çalıştı
Yanan arabayı üfleyerek söndürmeye çalıştı
26 Temmuz 2013 10:55
Adana'da seyir halindeyken otomobili yanan bir kişi yangını nefesiyle söndürmeye çalıştı. Yanan otomobil vatandaşların yangın tüpüyle müdahale etmesiyle söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi Sinanpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Halit Atadeniz'in kullandığı 01 LR 094 plakalı otomobil Yüreğir Otogarında seyir halindeyken motor bölümü yanmaya başladı.

Otomobilinin yandığını fark eden Atadeniz, aracını durdurarak otomobilden inip aracın kaputunu açıp söndürmeye çalıştı. Atadeniz önce yangını nefesiyle söndürmeye çalıştı ancak söndüremeyince bu kez çevredeki vatandaşlardan su ve yangın tüpü getirmeleri için yardım istedi.

Otomobilin içinden çıkardığı küçük bir bidondaki suyla yangına müdahale eden Atadeniz'in imdadına çevredeki vatandaşlar yetişti. Bir vatandaş yangın tüpü getirerek yangına müdahale etti.

Bu arada getirilen sopa ile kapanan kaput açılarak yangının devam edip etmediği kontrol edildi. Yangın küçük çaplı devam ederken Atadeniz yine nefesiyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Ancak Atadeniz yüzünden yaralanması tehlikesi atlattı. öte yandan sürücü karbüratöre benzin püskürtmek için yaptığı ilkel düzeneği el çabukluğu ile motor kısmından çıkardı. yangına aşırı ısndıktan sonra yanmaya başlayan bidonun neden olduğu ileri sürüldü.

Otomobil yanarken etrafında bulunan araçları da sürücüleri hemen olay yerinden uzaklaştırdı.

Daha sonra yapılan müdahaleyle tamamen söndürülen otomobilde maddi hasar meydana geldi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler