YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yakınlarına teslim edilecek
Anne ve babasını kazada kaybeden Daniel bebek İzmir'de
Yakınlarına teslim edilecek
21 Ekim 2010 / 21:36 Güncelleme: 21 Ekim 2010 / 21:37

Muğla-Denizli karayolunda meydana gelen trafik kazasında anne ve babasını kaybeden 6 aylık İzlandalı bebek Daniel Arngson, İzlanda'nın İzmir Fahri Konsolosu Esat Kardıçalı ve eşi İclal Kardıçalı tarafından İzmir'e getirildi. Yarın yakınlarına teslim edilecek olan İzlandalı bebek geceyi Kardıçalı çiftinin evinde geçirecek. 2 çocuk babası olduğu öğrenilen İzlanda İzmir Fahri Konsolosu Esat Kardıçalı yaptığı açıklamada 27 yıl sonra ilk kez bebek maması aldığını söyledi. 
 

Muğla-Denizli karayolunda meydana gelen trafik kazasında Babası Dagbjört Börg ve anne Vohann Arngson'nun yaşamını yitirmesinin ardından 6 aylık İzlandalı bebek Daniel Arngson İzlanda İzmir Fahri Konsolosu Esat Kardıçalı ve İclal Kardıçalı çifti tarafından İzmir'e getirildi.

Alsancak semtindeki evlerinin önünde basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Kardıçalı çifti yolculuk sırasında Daniel bebek ile birbirlerine hayli alıştıklarını söyledi. Daniel bebeğin ailesi hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığını söyleyen İzmir İzlanda Fahri Konsolosu Kardıçalı; "Ailenin sadece Danimarka'da çalıştıkları bilgisine sahibiz. Meydana gelen kazayı aile yakınlarına benim bildirmem doğru olmadığı için  Dışişleri Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri sağladık ve temaslarınmız da sürüyor. Daniel Bebeğin yakınları bu gece geç vakitte İzmir'de olacak" diye konuştu.  

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler