YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağmur suyunun şifası...
Yağmur suyunun şifası...
22 Ocak 2010 16:05
İnsanın inanası gelmiyor ama şahitler var, şifa bulanlar var... Kayseri'de çiftçi Ali Sait Dönmez, okunmuş yağmur suyu ile hastaları tedavi ediyor... "7 günde hastalıktan eser kalmaz" diyen Dönmez en önemlisi bu işten hiç bir para talep etmiyor...

Kayseri'de 5 yıl önce takvim yaprağından okuduğu dini bilgiler sayesinde onlarca hastaya 'okunmuş yağmur suyu' içirerek şifa bulmasına vesile olan çiftçi Ali Sait Dönmez, yağmur suyunun behçet hastalığından şeker hastalığına kadar A'dan Z'ye tüm hastalığa karşı şifa olduğunu söylüyor.

Kayseri'nin Ovakent köyünde çiftçilik yapan Ali Sait Dönmez, 5 yıl önce takvim yaprağında yazan "Kim belirtilen duaları okuyup, yağmur suyunu içerse tüm hastalığı iyi olur" yazıyı okumasıyla hayatı değişti. Yağmur suyunu toplayarak ailece 'inanarak' belirtilen duaları okuyup köylerindeki hastalara veren Dönmez, hastalıktan 7 gün içerisinde eser kalmadığını belirtiyor.

Olayların ardından bir gün rüyasında "devam et" sesi yankılandığını ileri sürerek çiftçiliğin yanı sıra herhangi bir ücret talep etmeksizin bu işi yapmaya karar verdiğini söyleyen Dönmez, "Okunmuş yağmur suyunu kim inanarak içerse, hangi hastalık olursa olsun, A'dan Z'ye tüm rahatsızlıkları iyi olur" dedi.

Kendisine doktordan futbolcuya, iş adamlarından köylüye her kesimin geldiğini belirten Dönmez, "Köyde en temiz çatı bizim evin çatısıdır. Her gün sabah kalkarak çatıyı temizliyor. İlk yağan yağmur hariç devam eden yağmurun sularını biriktiriyorum. Ailece inanmak suretiyle bu duaları okuyoruz. Ben hoca değilim, ben çiftçiyim. Ayrıca şifa Allah'tandır. Sadece hastalığın şifa bulmasına vesile oluyorum. Yağmur suyunu biriktirerek hastalıkların iyiye gittiğini bildiren hastalar, yakınlarına söyleye söyleye işim arttı. Bir yandan çiftçilik yaparken diğer yandan da bu işi Allah rızası için hiçbir ücret talep etmeden yapıyorum. Ama hastaların yağmur suyunu inanarak içmeleri çok önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUĞU OLMAYANLAR SUYU İÇTİĞİNDE İKİZ ÇOCUKLARI OLUYOR"

Kendisine çocuğu olmayan kişilerinde geldiğini bildiren Dönmez, "Öğretmen bir kişi geldi ve durumunu anlattı. Birçok hastaneye gitmesine rağmen çocuklarının olmadığını söyledi. Spermde 1 canlı varken, suyu içtiğinde sperm sayısı 800 bine yükselmiş ve şimdi ikiz çocukları oldu. Sakın yanlış anlaşılmasın hastaneye gitmeyin demiyorum. Hastanelere gidin çifa arayın ancak, bunu da deneyin diyorum" dedi.

"YAĞMUR SUYUNU ALMAK İÇİN DOKTOR, MİLLETVEKİLİ, FUTBOLCULAR GELDİ"

Bayer Leverkusen'den futbolcunun sürekli burun kanaması olduğu için, milletvekilinin diz ağrısı için, doktorun sürekli karın ağrısı çektiği için, alkol veya sigara tiryakilerinin kötü alışkanlığından uzak kalmasını istediği için yağmur suyunu içerek hastalığından eser kalmadığını bildiren Dönmez, "Yağmur suyu aslında çok büyük bir bereket ve şifa kaynağıdır. El uyuşması, çocuğu olmayanlar, behçet, karın, bel ve baş ağrısı, şeker panik atak ve depresyon için gelen onlarca vatandaş var. Bunların iyi olduğunu duyunca bana huzur ve mutluluk ile evimize bereket geliyor. Bunlardan başka daha ne isterim" şeklinde konuştu.

Köyde yaşayan ve sürekli karın ağrısı çektiğini söyleyen Murat Bayer ise, "Önce Ali Sait Dönmez'e inanmadım. Sonra çevreden gelen kişilerin geldiğini ve yağmur suyunu içerek iyi olduğunu görünce bende yanına gittim. Çok geçmeden karın ağrısı kalmadı. Kendisi tek kuruş dahi talep etmiyor. Allah ondan razı olsun" ifadelerini kullandı.

İHA

 // yaqmur
bi baltalayan çıkmasa şaşarım zaten kendinize lazım olmayan şey için insanlarını umudunu kırmayın asalakca yorum yapmayın sen inanmıyorsun diye başkasına enqel olma bencil insan...
20 Ekim 2016 15:36
kızım epilepsi hastası
 // elanaz
4 yaşında kızım var çok hasta ilaç tedavisi yok diyorlar istanbula götürdük bir kere getirmek istyrz yorum yazın...
28 Eylül 2013 Cumartesi 13:23
pesbe artık bu işemi başladın
 // horanlı
herkezin çatısı temiz değilmi bi seninkimi temiz herişin bitti bu işemi kaldın köyü satlığa çıkardın yetmedimi yeter be adam dönmezlerin namınıda batırma sussss artık...
24 Ocak 2010 17:27
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler