YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağmur İstanbul'u vurdu
Şiddetli yağış İstanbullu'ya yine zor anlar yaşattı. Kentte yaşamı olumsuz etkileyen yağmur bazı evlerin bodrum kartlarını da su basmasına neden oldu...
Yağmur İstanbul'u vurdu
21 Aralık 2009 / 08:06 Güncelleme: 21 Aralık 2009 / 08:34

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve rüzgar, kentte yaşamı olumsuz etkiledi.

Kentte saat 20.00 sıralarında başlayan sağanak yağış ve şiddetli rüzgar, yollarda ve caddelerde su birikintilerine neden olurken, bazı evlerin bodrum katlarını su bastı, kentte maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Yağışlar Avcılar ve Çatalca'da etkili olurken, bu ilçelerde bazı evlerin bodrum katlarını su bastı. Yollarda yer yer oluşan su birikintileri trafiği aksattı. Bazı çukur yerlerde ve alt geçitlerde araçları içinde mahsur kalan sürücüler itfaiye yardımı ile kurtarıldı. İstanbul'da yağışın etkili olduğu saatlerde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.
        
YAĞIŞ GECE KARA DÖNECEK

         
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da gün boyu etkili olan kuvvetli lodos yerini akşam saatlerinde kuzeybatıdan esen karayele bırakırken, hissedilir şekilde azalan hava sıcaklığı birkaç saat içinde 19-20 dereceden 4 dereceye kadar düştü. Sıcaklık, sabahın ilk saatlerinde 2 dereceye kadar düşecek.

Sağanak yağış, gece yarısından sonra yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklini alacak. Yarın öğle saatlerine kadar etkisini sürdürecek yağış, önce Avrupa sonra Anadolu yakasında etkisini yitirecek. Salı ve Çarşamba günü ise yağış beklenmezken, sıcaklık Salı gününden itibaren artmaya başlayacak.

BİR KİŞİ ÖLDÜ

Zeytinburnunda aşırı soğuktan dolayı evsiz bir kişinin hayatını kaybetti.

Zeytinburnu Belgradkapı otobüs durağında bir kişinin yerde yattığı istihbaratını alan polis ekipleri olay yerine geldiklerinde, yerde yatan şahsın ölmüş olduğunu gördü.

Dün akşam saatlerinde İstanbul'da etkili olan yağış sebebiyle sığınmak için girdiği otobüs durağında soğuktan ölen 45 yaşındaki Faruk Örgücü'nün sokaklarda yaşayan biri olduğu öğrenildi.

Ceset olay yeri incelendikten sonra Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler