YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlı hava ne kadar devam edecek?
Yağışlı hava ne kadar devam edecek?
14 Mayıs 2016 12:35
Meteoroloi'den alınan bilgilere göre yurt genelinde yağışlar cuma gününe kadar aralıklarla sürecek

Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Ali Karataş, yurt genelinde sıcaklıkların artacağını, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in  doğusunda ve Batı Akdeniz'de sağanak yağışların görüleceğini söyledi.

Yurdun yarın Akdeniz üzerinden gelen yeni yağışlı havanın etkisine  gireceğini belirten Karataş, "Dolayısıyla pazar günü iç Ege, Marmara'nın doğusu,  İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de sağanak yer yer etkili olacak. Güneydoğu Anadolu  ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yağış yok." ifadelerini kullandı.

Karataş, pazartesi öğleden sonra yurt genelinde kırkikindi  yağışlarının görüleceğini bildirdi.

Salı günü yurtta yağışların miktarının biraz azalacağını dile getiren  Karataş, "Yurdumuzun kuzey kesimleri, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ve  kuzeydoğusunda sağanak yağışlar devam edecek. Trakya'da Çanakkale, Edirne,  Tekirdağ ve Güneydoğu'da Batman, Diyarbakır, Şırnak, Siirt ve Hakkari'de ise  öğleden sonra sağanak yağış bekliyoruz." dedi.

Karataş, çarşamba günü Doğu Anadolu'nun batısı hariç yurt genelinde  sağanak beklendiğini vurguladı.

Marmara, Ege, Akdeniz bölgesinin batısında perşembe günü yağış  beklenmediğini anlatan Karataş, şunları kaydetti:

"Akdeniz'in doğusunda Adana, Osmaniye ve Hatay'da sağanak yağışlar  olacak. Batı Karadeniz Zonguldak, Bartın civarında yağışlar olacak. İç Anadolu'da  Konya ve Karaman dışındaki illerde yağış beklentimiz var. Haftaya cumaya kadar  yağışlar yurt genelinde devam edecek. Önümüzdeki hafta ortasına kadar sıcaklıklar  mevsim normallerinin üstünde seyredecek, sonraki günlerde ise mevsim normalleri  civarında olması tahmin ediliyor."

Karataş, ayrıca iç Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da toz  taşınımı da beklendiğini sözlerine ekledi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler