YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlı hava geliyor...
Türkiye'nin batı kesimleri, Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girerken, hava sıcaklığı da 3 ila 5 derece azalacak.
Yağışlı hava geliyor...
15 Mayıs 2010 / 10:43 Güncelleme: 15 Mayıs 2010 / 11:18

Devlet Meteoroloji işleri genel müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin doğu kesimlerindeki yağışlara ilave olarak, batı bölgelerin Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığı, batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise, genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji, rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, öğle saatlerinden sonra Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

AKDENİZ

Parçalı zamanla batı kesimleri çok bulutlu, zamanla Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Ankara ile akşam saatlerinde Çankırı ve Kırıkkale çevreleri aralıklı ve kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Zonguldak, Bolu ve Düzce ile akşam saatlerinde Karabük çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğusu çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri aralıklı ve kısa süreli sağanak ve gökgütültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Igdır, Van ve Hakkari) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçecek...

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler