YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağış bekleniyor mu?
Yağış bekleniyor mu?
25 Kasım 2009 15:33
Meteorolojiden bayramada sis uyarısı

Çevre Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Kurban Bayramı'nda Türkiye genelinde yağış beklenmediğini, ancak sürücülerin gece ve sabah saatlerinde sise dikkat etmeleri gerektiğini duyurdu.

Bazı bölgeler için sis uyarısı yapan Çağlar, Bayram boyunca havanın Ankara'da en yüksek 13, en düşük -1 derece, İstanbul'da en yüksek 16, en düşük 6 derece, İzmir'de ise en yüksek 20, en düşük 8 derece olmasının tahmin edildiğini ifade etti. Çağlar, "Arife günü ve bayram süresince Marmara Bölgesi ile İç ve Doğu kesimlerde gece ve sabahleyin sis görülecek.'' açıklamasında bulundu.
 

Çağlar'ın verdiği bilgiye göre, bayramda hava şöyle olacak; ''Arife günü, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu olacak. Bayramın ilk günü ise yurt genelinde yağış beklenmiyor. Türkiye'nin batısı ile kuzeydoğusu parçalı ve çok bulutlu, diğer bölgelerde ise az bulutlu olacağı tahminimiz. Arife günü ve bayram boyunca Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde sis etkili. Bayram'ın 2'nci günü yurdun batısının parçalı bulutlu, diğer kesimlerin az bulutlu olacağını tahmin ediyoruz. Bayramın 3'üncü ve 4'üncü gününde de yağış beklenmiyor. Bayram süresince hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredecek."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler