YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağış beklenen bölgeler şöyle
Yağış beklenen bölgeler şöyle
Yağış beklenen bölgeler şöyle
15 Haziran 2008 / 15:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Meteoroloji, Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda etkili yağış beklendiğini duyururken vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi. Yağış beklenen bölgeler şöyle:


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda etkili yağış beklendiğini bildirdi.


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, halen Trakya'da devam eden yağışların, öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul, Balıkesir, Bursa, Bandırma, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde etkili olmasının beklendiği ifade edildi.


Yağışların gece saatlerinden sonra etkisini yitireceğinin tahmin edildiği belirtilen açıklamada, lokal sel veya su baskını gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.


İstanbul radarından alınan verilere göre; İstanbul’un Çatalca, Silivri ilçeleri ve kuzeyinde önümüzdeki 50-60 dakikalık periyotta gökgürültülü sağanak yağış ile birlikte dolu hadisesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (kuvvetli rüzgar, sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


Bolu, Karabük ve Kastamonu merkez ve ilçelerinde 1-2 saatlik periyotta kısa süreli ve etkili sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.


Uydu ve radar görüntülerinden alınan bilgilere göre; Bolu, Karabük, Kastamonu merkez ve ilçelerinde devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların önümüzdeki 1-2 saatlik periyotta kısa süreli ve etkili olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (kuvvetli rüzgar, dolu, sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


METEOROLOJİ'DEN UYARI


Ankara'nın merkez ve çevrelerinde 1 saat içerisinde etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği bildirildi.


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “Meteorolojik Uyarı”da, Ankara Radarından alınan verilere göre, Ankara'nın merkez ve çevrelerinde 50-60 dakikalık periyotta etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.


Kuvvetli rüzgar, dolu, sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler