YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaban hayatı için geliyorlar
Yaban hayatı için geliyorlar
09 Mart 2013 12:55
Burdur'daki Lisinia Doğa ve Anti Kanser Projesi alanında ABD ve Avrupa'dan gelen yaklaşık bin 500 kişi gönüllü olarak görev aldı.

 

Burdur'da bulunan Lisinia Doğa ve Anti Kanser Projesi alanına ABD ve Avrupa ülkelerinden gönüllü olarak 3 yılda yaklaşık bin 500 kişi gelerek görev yaptı.
 
Proje sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca, Karakent köyü yakınlarındaki proje alanında Isparta, Antalya, Afyon, Denizli ve Burdur gibi illerde yaralı ya da zehirlenmiş halde bulunan yaban hayvanlarının tedavi edilerek iyileştirildiğini, organik tarım yapıldığını, kansere karşı bilgilendirici etkinlikler düzenlendiğini ve çalışmalar yapıldığını söyledi. 
 
Proje alanına ABD'den gelen 58 yaşındaki Lavri Norton ''Burayı çok beğendim. Genelde yemek pişirme işlerini yapıyorum. Alandaki günlük işlerle de ilgileniyorum. Yaptığım işi çok seviyorum'' ifadelerini kullandı.
 
İspanyol Rafa Guüerrez ise ''Doğal yaşama karşı özel bir ilgim var. Burada olmaktan çok mutluyum. Hayvanlarla zaman geçirmek çok eğlenceli'' şeklinde konuştu.
 
 
AA
Etiketler:
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler