YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşın yaralandığı bombalı saldırı kamerada
Mersin'de bölücü terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü bahane ederek eylem yapan bir grubun, polise atmak istediği ses bombasının yoldaki bir vatandaşı yaralama anı güvenlik kameralarına yansıdı.
Vatandaşın yaralandığı bombalı saldırı kamerada
15 Şubat 2013 / 21:08 Güncelleme: 15 Şubat 2013 / 21:20

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü bahane eden bir grup örgüt yandaşı, merkez Akdeniz ilçesindeki bazı mahallelerde izinsiz gösteri düzenlemek istedi. Olaylar sırasında Güneş Mahallesi 5816 numaralı sokakta bulunan işyerinin kapısına hava almak çıkan fayans ustası Şerafettin Tan. (31), işyerinin önünden polise ait zırhlı aracın geçtiği sırada atılan ses bombasıyla yaralandı.
 
Zırhlı polis aracındaki kameralara yansıyan görüntülere göre, sokak arasında ilerleyen polis otosunun hemen arkasında bulunan Şerafettin Tan, örgüt yandaşlarının attığı bombanın patlamasıyla bir anda dumanların arasında kalıyor. Ayağından yaralanan fayans ustası, daha sonra sekerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışıyor. Kamera görüntülerine göre, o sırada sokakta bulunan çok sayıda çocuk ve diğer vatandaşlar ise, olaydan yara almadan kurtuluyor.
 
Olayın ardından Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi gören Şerafettin Tan'nın, tedavisinin ardından Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdiği belirtildi. Saldırganların yakalanması için başlatılan çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler