YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'dan yürek yakan bir acı
Van'dan yürek yakan bir acı
26 Ekim 2011 16:50
Van'daki depremde yaşımın yitiren Özlem öğretmen, 6 aylık oğlu Metehan ile aynı mezarda toğrağa verildi.

Van'da meydana gelen depremde eşi ve kayınvalidesi ile yaşamını yitiren öğretmen Özlem Burma, 6 aylık oğlu Metehan ile memleketi Adana'da aynı mezarda toprağa verildi.

Van'da deprem sırasında kaldıkları binanın çökmesi sonucu yaşamını yitiren Mizancı Murat İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan İngilizce öğretmeni Özlem Burma (29) ve 6 aylık oğlu Metehan'ın cenazesi Adana'ya getirildi. Kurtarma ekipleri tarafından enkazın altından çıkarılan Özlem öğretmenin polis memuru eşi Metin Burma (30) ve kayınvalidesi Meryem Burma'nın cenazeleri ise Kastamonu'ya gönderildi.

Adana'daki Kabasakal Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreninde yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Kılınan cenaze namazının ardından Özlem öğretmen ve kucağında ölen oğlu Metehan, aynı mezarda toprağa verildi.

Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen baba Kazım Karakurt, kızı Özlem Burma'nın ilk görev yerinin Van olduğunu, 4 yıldır orada görev yaptığını belirtti.

Karakurt, depremin ardından kızını telefonla aramaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını belirterek, ''Kurtarma ekipleri, kızımın cenazesini oğluna sarılmış vaziyette bulmuşlar. Biz de onları ayırmadık aynı mezarda sonsuzluğa uğurladık'' dedi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler