YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vahşeti gördü, şimdi evinde
Vahşeti gördü, şimdi evinde
14 Haziran 2010 22:51
Mavi Marmara'da yaralanan Yıldırım, ambulans helikopterle evine getirildi

Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde, İsrail askerleri tarafından vurularak yaralanan Adanalı Muhyettin Yıldırım, Ankara'dan ambulans helikopterle evine getirildi.
     

Ailesi ve arkadaşları tarafından karşılanan Yıldırım'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, bundan sonraki tedavisinin evinde sürdürülecek.

Adana'dan Gazze'ye, yardım amaçlı giden Muhyettin Yıldırım'ı (40), eşi Hatice Yıldırım ve en küçüğü 4 yaşında olan 4 çocuğu ellerinde çiçeklerle karşıladı.
     

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü Muhyettin Yıldırım, Gazze'ye yardım götürmek üzere Türkiye'den yola çıkan 6 gemilik yardım filosuna katılmış ve Mavi Marmara gemisiyle Gazze'ye doğru yola çıkmıştı.
     

Yolculuk sırasında İsrail askerleri tarafından düzenlenen askeri operasyon ardından yaralanan Yıldırım, Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Buradaki tedavisi tamamlanan Yıldırım, bugün Adana Sağlık İl Müdürlüğü'nün ambulans helikopteriyle hastaneden alınarak Adana'ya getirildi. Sağlık Müdürlüğü yanındaki helikopter pistine indirilen Yıldırım, daha sonra bir ambulansla evine götürüldü.
   

 Uzun süredir gelmesini bekledikleri babalarının boynuna sarılarak hasret gideren Yıldırım'ın çocukları Öznur ve Büşra, zaman zaman göz yaşlarını tutamadılar. Yakınlarıyla kısa süre hasret gideren Yıldırım, önce aynı gemide şehit edilen Çetin Topçuoğlu'nun evine gitti. Topçuoğlu ailesine başsağlığı dileyen Yıldırım, dinlenmek üzere evine gitti. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler