YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uzun boylular tercih ediliyor
Uzun boylular tercih ediliyor
11 Ocak 2011 10:15
Eğer gelişme çağında çocuğunuz varsa süt ve süt ürünlerini ihmal etmeyin; çünkü uzun boylu olması ona birçok kapıyı açabilir...

Yapılan araştırmalara göre; uzun boyluların iş ve aşk hayatlarında daha başarılı olduklarını görülüyor. Bunun sebebi ise uzun boyluların ergenlik çağından itibaren genellikle daha dikkat çekici ve popüler olmaları…

Fiziksel çekicilikle birleşen uzun boy, insana hayatında bir çok avantaj sağladığı gibi aynı zamanda da tercih sebebi . Özellikle de iş hayatında, aranan nitelikler arasındaki "prezentabl" kelimesinin neredeyse büyük bölümünü oluşturan uzun boy, çok etkili olabiliyor... Hatta gittiğiniz bir iş görüşmesinde insan kaynakları uzmanı sizi boyunuza göre değerlendirirse hiç şaşırmayın çünkü uzun boylu insanlar özellikle halkla ilişkiler, organizasyon ve sahne sanatlarında çok daha etkileyici bir izlenim veriyor.

Peki uzun boylu olmak bizim elimizde mi? Artık evet! Günümüz şartlarında uzun boy, bilinenin aksine sadece genetik bir avantaj olmaktan çıkmış durumda. Mesela anne-baba kısa boylu olarak nitelendirilse de, çocuklarının boyu daha uzun olabiliyor. Çünkü genetik yatkınlığın dışında beslenme şekli ve spor alışkanlığı boy uzamasının en büyük destekçileri durumunda.

Uzmanlara göre kronik veya diğer bazı hastalıklar dışında; çocukların vitamin ve mineral yönünden zengin beslenmesi ve düzenli olarak spor yapması halinde boyunun uzamaması için hiçbir neden yok. Özellikle de kemik gelişimi için kalsiyum desteği, boy uzamasında önemli katkılar sağlıyor. Hatta büyüme çağından sonraki dönemde de düzenli şekilde kullanılan besin takviyelerinin fiziksel gelişimi desteklediği bilinen bir gerçek…. (Sabah)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler