YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üzerimden balon benzeri bir nesne geçti!
Üzerimden balon benzeri bir nesne geçti!
15 Temmuz 2013 15:15
Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşmakta olan bir uçağın pilotu, uçuş kontrol kulesine, 60-80 metre üzerinden balon benzeri bir nesne geçtiğini söyledi.

Hava trafik kontrolörleri ile iletişim kurdukları frekanslarda son dönemlerde arabesk, Türk sanat müziği duydukları uyarısını yapan pilotlar, şimdi de üzerilerinden balon benzeri bir nesne geçtiği bilgisini verdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşmada olan bir uçağın pilotunun bugün Uçuş Kontrol Kulesi'ne 60-80 metre üzerinden balon benzeri bir nesne geçtiği uyarısını yapması dikkat çekti.

Uçakların iniş ve kalkış yaptığı güzergahlarda nadir de olsa uçurulan uçurtmalar, uçan fenerler ve balonlarla ilgili pilotlar, tehlikeye yol açmaması için kule görevlilerini uyararak konuyla ilgili bilgilendiriyor.

Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan uçakların pilotları, piknikçilerin uçurtmalarından şikâyetçi olunca, polis gün boyu sahilde uçurtma avına çıkmıştı. Bugün öğle saatlerinde bir Türk uçağının pilotu, uçuş kontrol merkezine 60-90 metre üzerinden balon benzeri bir nesne geçtiği uyarısını yapması dikkat çekti.

Pilot, kule görevlisine "200-300 feet üzerimizden balon benzeri bir nesne geçti yaklaşık çapı yarım metre, bir metreye yakın." dedi. Geçtiğimiz günlerde de pilotlar kule görevlilerine iletişim kurdukları frekanslarda arabesk, Türk sanat müziği duyduklarını söylemişlerdi.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler