YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Usturalar kadın elinde
Kahramanmaraş'ta ilk defa iki kadın tarafından erkek berber salonu açıldı.
Usturalar kadın elinde
22 Kasım 2009 / 17:33 Güncelleme: 22 Kasım 2009 / 17:46

Kahramanmaraşlı Aliye Pekyardım ve Fatma Demirel, ellerindeki hamuru bir kenara bırakıp erkek berber salonu açtı. Ellerine aldıkları ustura ile sakal tıraşı yapan Pekyardım ve Demirkol kadınların da iyi birer berber olabileceğini gösterdi.  

Saç ve Sakal tıraşının yanı sıra, cilt bakımı, manikür, pedikür işlemlerinin yapıldığı My Barber (Berberim) erkek kuaför salonu açıldı. Kentte bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten işyeri ortaklarından Aliye Pekyardım ilk etapta gördükleri ilginin de kendileri için umut verici olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş'ın kendini aşması için bu yola çıktıklarını ifade eden Pekyardım, "İnşallah çok güzel olacak. Saç ve sakal tıraşının yanı sıra, cilt bakımı, manikür ve pedikür hizmetlerimiz mevcut. Bütün Kahramanmaraş halkını bekliyoruz. Üç yıldır bu işi düşünüyorduk ama aniden bu kararı alarak faaliyete geçtik. Birilerinin bu adımı atması gerektiğini düşündük. Maraş'ında biraz kendini aşması için bu yola çıktık. Cesaretimizden dolayı da ortağımla kendimizden gurur duyuyoruz. İnşallah başarılı olacağız" diye konuştu.

Pekyardım, erkek kuaförleri ile rekabet etme şanslarının sorulması üzerine ise kendilerine güvendiklerini ve mutlaka başarılı olacaklarını söyledi.

Berber salonunun açılmasının ardından koltuklara oturarak sakal tıraşı olan müşteriler ise kadın elinin değdiği her şeyden başarı çıkacağına inandıklarını ifade ettiler. İlk defa kadınlara tıraş olduklarını dile getiren müşteriler kentteki sosyal gelişim açısından önemli bir adım atıldığını kaydettiler.

KADIN BERBERLER...

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler