YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak'ta "En iyi besi hayvanı" yarışması
Uşak'ta "En iyi besi hayvanı" yarışması
24 Mayıs 2015 17:21
Uşak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, verimliliğin artırılması için "En iyi besi hayvanı" yarışması düzenlendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesindeki yarışmada, koç, teke, kuzu ve oğlaklar, veteriner hekimlerden oluşan jüri tarafından yaş, genel görünüm, sağlık durumu, baş, boyun ve göz yapısı bakımından değerlendirildi.

"En iyi koç" kategorisinde Mustafa Uysal'ın "Mehmet Ağa", "En iyi teke" kategorisinde Kamil Koç'un "Dadaylı",  "En güzel kuzu" kategorisinde Kemal Semiz'in "Osmancık", "En iyi oğlak" kategorisinde ise Selim Özdemir'in "Ayşe Kız" isimli hayvanları birinci oldu. 

Dereceye giren hayvan sahipleri, yem ve altın ile ödüllendirildi.

"Amaç teşvik etmek"

Uşak Valisi Seddar Yavuz, ilde 450 bin küçükbaş havyan bulunduğunu belirterek, ilk kez düzenlenen etkinliğin, hayvancılıkta verimliliğin artmasına katkı sağlayacağını kaydetti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Kahraman ise hayvancılığı teşvik etmek, suni tohumlama ile ırk ıslahını gündeme getirmek ve üreticiler arasında dayanışmayı artırmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini kaydederek, katılımcılara teşekkür etti.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler