YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlülerden yetimler için çağrı
Ünlülerden yetimler için çağrı
17 Ekim 2014 03:15
İHH'nin 6. Uluslararası Yetim Buluşması için, ünlüler kamera karşısına geçerek yetimler için çağrıda bulundu.

Türkiye'nin önde gelen sanatçı, yazar, şair ve akademisyenleri İnsani Yardım Vakfı İHH'nin 6. Uluslararası Yetim Buluşması için kameralar karşısına geçip duygusal mesajlar verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, edebiyatçı İskender Pala, ünlü sunucu Bekir Develi ve Rock sanatçısı Murat Kekilli yetimler için çok önemli mesajlar verdi.

Abdullah Gül: En kıymetli hizmet de en muhtaç olanlara götürülen hizmettir. En muhtaç olanlarda anne ve babasız olan çocuklar yani yetimlerdir.

Hidayet Türkoğlu: Anne ve babanın bir çocuğun gelişimi için çok önemli yer olduğunu hepimiz biliyoruz. Anne ya da babasından yoksun yetimlerimizin iyi bir birey olarak yetişmelerini ve iyi bir eğitim almalarını biz duyarlı vatandaşlar olarak, üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmalıyız. Sözlerimi Peygamber efendimizin hadisiyle sonlandırıyorum: Fakiri doyur, yetimin başını okşa.

Kenan Sofuoğlu: Motosiklet yarışlarında milli sporcuyum. 2008 yılında ağabeyim Sinan Sofuoğlu motosiklet yarışlarında vefat ettiğinde, henüz yeni baba olmuştu. Ben ne zaman ona baksam yüzünde, sesinde bu eksikliği hissediyorum. Kendi çocuklarım yok. Bir gün baba olsam bile ona karşı duyduğum sevgiyi duyabileceğimi düşünmüyorum. Bir gün bir yerde yetim görürseniz ona karşı hassas olun ve ince düşünün. Bu konuda hassasiyetinden dolayı İHH'ya teşekkür ediyorum.

Murat Kekilli: Dünyadaki hiç bir haz, hiç bir mutluluk bir yetime sahip çıkmaktan veya onun başını okşamaktan daha fazla mutluluk veremez. Açın kalbinizi her kalpte bir yetim yaşasın, kalpler yetim kalmasın.

Bekir Develi: Yetimlik bir insanın sadece babasını kaybetmesi değildir, yetimlik bir insanın elini açtığında dua ederken "amin" diyeceği hiç kimseyi bulamamasıdır. Yetimlik siz yatağınızda aç olarak kıvranırken, kapınızı çalıp size bir lokma ekmek uzatacak sizi düşünen hiç kimseyi etrafınızda bulamamanızdır.

İskender Pala: Yetim bir emanettir. Kianatın Efendisi, iki cihanın serveri Muhammed Mustafa yetimdi. Rabbim onun sahibiydi. Bütün yetimlerin hakkı Peygamber Efendimizde toplanmıştı ve onun sahibi Allah'tı. Yetimlere Allah sahip çıkar. Lakin biz yetimlere sahip çıkarsak Allah'ın rızasını kazanırız.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler