YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlülerden 'gezi parkı' tweetleri
Ünlülerden 'gezi parkı' tweetleri
02 Haziran 2013 18:27
Gezi Parkı için yapılan eylemlerin en önemli haberleşme aracı Twitter’dan eylemcilere akın akın destek yağdı.

Çevredeki mekanların internet şifrelerini yayınlamaları ve kaldırmaları ile sosyal ağlarla bağlantıları kesilmeyen eylemciler Twitter’dan gelen desteklerle moral buldu. Günlerdir en çok konuşulanlar listesinde ilk sırada olan #dayangezi parkı ve #occupygezi hashtagleri ile atılan tweet sayısı milyonları geçti. İşte ünlülerin Gezi Parkı için attıkları tweetler.

Serdar Ordin: Kadıköy susmuyor cadde susmuyor... Bravooo... Hadi arkadaşlar yayalım. Bugün sabaha kadar Kadıköy meydanda #heryertaksimheryerdirenis

Şebnem Sönmez: Gezi Park'ta yüzyılın direnişi! Alnada 5000 den fazla insan var! Her kitle örgütünden şahaneler burada!

Sarp Akkaya: Arkadaşlar bende burada yaşıyorum. Seninde çocuğun birgün parka gelsin diye bugün buradayım. Niye bize saldırıyorsun? Biz senin düşmanın mıyız?

Özge Özpirinçci: Gelinen nokta ideolojik değildir. Tamamen hak arama direnişidir bu. Polisin emirlerinizle 4 gündür insanlara zulmetmesi delirtti herkesi.

Mehmet Ali Alabora: N'olur durdurun şu şiddeti. Polisin şiddetini durdurun. Arkadaşınızın şiddetini durudurun. Her türlü şiddeti durdurun

Levent Üzümcü: Tüm Türkiye ayakta (ileri demokratlar hariç) ve bir kaç yer dışında polis herkese saldırıyor. Yapmayın be kardeşim.
Küçük İskender: Her park ayaklanması günü gelince bir halk ayaklanmasına dönüşmeye mecburdur. 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler