YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncunun sağlığı nasıl?
Ünlü oyuncunun sağlığı nasıl?
22 Ağustos 2011 17:57
Ünlü oyuncu Ekrem Bora'nın sağlığına ilişkin açıklama.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yaparken rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan sinema sanatçısı Ekrem Bora'nın tedavisi sürdürülüyor.

Bora'nın kaldırıldığı özel hastanede görevli kardiyoloji uzmanı Dr. Nejat Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada, 18 Ağustosta ileri derecede solunum sıkıntısı ile acil servise başvuran Ekrem Bora'da ilk tetkiklerde kökeninde çok ciddi olmayan bir kalp krizi ve zatürre olan akciğer ödemi tespit edildiğini bildirdi.

Bora'nın yoğun bakıma alındığını ve burada uygulanan tedaviden oldukça fayda görüldüğünü ifade eden Sönmez, şunları kaydetti:

''Kalp rahatsızlığı kontrol altına alındı fakat akciğer enfeksiyonunun devam etmesi üzerine ikinci gün yoğun bakımdan çıkarılarak iç hastalıkları uzmanı Dr. Serkan Güvenç ile birlikte serviste takibine devam edildi. Şu anda kalp damarlarını rahatlatacak ilaçlar ile enfeksiyon tedavisi için antibiyotik ve akciğer hücrelerini rahatlatıcı ilaçlar veriliyor. Tedavisi halen serviste devam etmekte, kalbi daha rahat çalışmakta. Akciğerlerindeki problem hala geçmedi fakat daha iyi. Bunu biz kandaki oksijen seviyesiyle ölçüyoruz. Oksijen seviyesi daha iyi olmakla birlikte akciğer hücrelerindeki spazm devam etmekte. Ama genel durumu geldiğine göre çok çok daha iyi. Hafta sonuna kadar yatırmayı planlıyoruz. Enfeksiyon riski söz konusu olduğu için ziyaretçi kabul edemiyoruz.'' AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler