YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitede gergin saatler
Son zamanlarda üniversitelerde meydana gelen hareketliliğe bir yenisi daha eklendi. Çukurova Üniversitesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasındaki gerginlik polisin müdahalesiyle büyümeden son buldu.
Üniversitede gergin saatler
08 Nisan 2011 / 16:39 Güncelleme: 08 Nisan 2011 / 16:48

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Yerleşkesi'nde, karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasındaki gerginliğin büyümesine polis engel oldu. Üniversite girişinde yapılan aramalarda çok sayıda sopa ile kesici aletler ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, ÇÜ'de, karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında gerginlik yaşanacağı bilgisini alan Çevik Kuvvet, Güvenlik ve Terörle Mücadele Şube müdürlükleri ekipleri yerleşke içerisinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Üniversiteye bağlı güvenlik görevlileri ise yerleşke girişinde toplu taşıma araçları ile otomobillerde arama yaptı. Aramalarda çok sayıda sopa ile aralarında küçük testerenin de olduğu bazı kesici aletler ele geçirildi.

Bu arada, yerleşke içinde R1 ve R2 derslikleri önünde toplanan gruptakiler Kürtçe şarkılar söyleyerek, halay çekti. Karşıt görüşteki bazı öğrencilerin ise bu sırada fakülte binaları ve kantin duvarlarına afişler astıkları öğrenildi.

Polisin önlemlerini sürdürdüğü yerleşkede, gruptakiler bir süre sonra dağıldı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler