YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut'un katili 2 ay sonra bulundu
Umut'un katil zanlısı maganda 75 gün sonra bulundu
Umut'un katili 2 ay sonra bulundu
23 Ekim 2012 / 19:20 Güncelleme: 23 Ekim 2012 / 20:54

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 27 Ağustos günü, annesi Gülhan ve kardeşi Doğa ile gittiği parkta oynarken nereden geldiği belli olmayan kör kurşunla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın katil zanlısının silahla yaralamadan sabıkası olan C.K. olduğu belirlendi.

İzmir'in 75 gündür beklediği güzel haberi vali Cahit Kıraç, basın açıklamasıyla duyurdu.

Güzel bir haberi paylaşmak için bir araya geldiklerini ifade eden Vali Kıraç, "Umut Ceylan adında 2006 doğumlu bir çocuğumuz 27 Ağustos 2012 günü Karabağlar'da 23.50 sıralarında parkta oynarken serseri bir kurşunla hayatını kaybetmişti. İzmir Emniyet Müdürlüğümüzün üstün gayreti ve çabası sonrasında aylarca yapılan araştırmalar sonrası ilgili şüpheli, katil silah ve balistik araştırması yapılarak o silahtan atıldığını tespit ettiğimiz çekirdekle beraber şahıs elde ve o şahıs başka bir suçtan dolayı cezaevinde bulunmaktadır." dedi.

İzmir polisinin gayretininden ötürü tebrik eden Vali Kıraç, "Müdürümüz şahsında bütün emniyet mensuplarını tebrik ederim. Herkes emin olsun İzmirimiz, güzel İzmirimiz 24 saat huzur şehri olmaya devam edecektir. Bütün İzmir'i olduğu gibi tüm Türkiye'yi çok üzdü bu hadise. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkanımız, İçişleri Bakanımız bu çocuğun katledilmesinden sonra değişik vesilelerle bu konudaki üzüntülerini ifade etmişlerdir. İşte bugün bu hunhar cinayetin işlenmesine sebep olan faili meçhul aydınlatılmıştır." diye konuştu.

Şüphelinin C.K isminde 1982 doğumlu bir kişi olduğunu ve aynı zamanda silahın da sahibi olduğu belirten Kıraç, "O silahla başka bir suç işlenmesi münasebetiyle alınmıştır. Yapılan incelemelerle bu sonuç tespit edilmiştir. Silah el yapımı ruhsatsız bir silahtır." ifadelerini kullandı.

Şüpheli şahsın cezaevinde bulunduğunu da kaydeden Kıraç, "Silah 10 Ekim'de başka bir suçta kullanıldı. Çekirdekle diğer suçta kullanılan çekirdeğin balistik incelemesinde aynı olduğu belirlendi." dedi.

İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay da, şüpheli C.K.'nın 6 uyuşturucu, 2 silahla yaralama ve 1 de hırsızlıktan olmak üzere 9 ayrı sabıkasının bulunduğunu söyledi.

cha

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler