YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut'un cesedi bulundu
Umut'un cesedi bulundu
01 Nisan 2010 00:25
Uşak'ın Eşme ilçesinde, 23 Mart sabahı kaybolan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencisi 10 yaşındaki Umut Balık'ın dün akşam saatlerinde cesedi bulundu

Uşak'ın Eşme ilçesinde, 23 Marttan bu yana aranan Umut Balık'ın cesedinin foseptik çukurunda bulunması üzerine okul çevresinde toplanan bir grup, güvenlik güçleri ve basın mensuplarına tepki gösterdi.

Umut Balık'ın 9 gündür sürdürülen arama çalışmalarının ardından okul yakınlarındaki foseptik çukurunda cesedinin bulunması sonrası yaklaşık 150 kişilik bir grup, polisin kordon altına aldığı okulun önünde toplandı.

Grup polise ve olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi. Okulu taşlamak isteyen bir kadın güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Savcı ve Uşak Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri inceleme yapıyor.

Olayı haber aldıktan sonra okulun önüne gelen anne Hanım Balık, fenalık geçirerek olay yerindeki ambulansta tedavi altına alındı. 
 
POLİSİN FOSEPTİK ÇUKURU ŞÜPHESİ

Umut Balık'ın bulunduğu foseptik çukurunda daha önce de inceleme yapan ancak bir bulguya rastlayamayan polisin, çukurun iş makineleri yardımıyla incelenmesini istemesiyle bugün belediyeye ait makinelerle arama başlatılmıştı.

Okula 100 metre mesafedeki çukurun üç odalı bir yapıya sahip olduğu, bu nedenle daha önce cesede ulaşılamadığı ifade ediliyor. İş makinesinin gündüz saatlerinden bu yana sürdürdüğü çalışma sonucu çukur içindeki yaklaşık yarım metrelik mil tabakasının içinde Umut Bulut'un cesedine rastlandığı kaydedildi. 

DARP İZİ YOK

Umut Balık'ın vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadığı bildirildi.

Soruşturmayı yürüten Eşme Cumhuriyet Savcısı, Umut Balık'ın cesedinin bulunduğu bölgede 3 saat süren incelemenin ardından okuldan ayrıldı. Küçük çocuğun cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Balık'ın okul önünde bekleyen yakınları, bir süre sonra polisin uyarısının ardından dağıldı.

Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın çok yönlü olarak soruşturulduğunu söyledi.

Olayla ilgili gözaltına alınan kimsenin bulunmadığını bildiren Şahin, şunları kaydetti:

''Emniyet güçlerinin koordineli çalışması sonucu Umut'un cesedi ilk öncelemenin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kuru'na gönderildi. Umut'un kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından ortaya çıkacak. Ancak vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadığını söyleyebilirim. Şu ana kadar herhangi bir gözaltı olmadı. Soruşturma çok yönlü olarak sürüyor. Umut'un ölü olarak bulunmasından dolayı üzgünüz.''

Polis ekiplerinin önünde güvenlik önlemi aldığı okulda eğitim öğretimin devam edeceği öğrenildi.
 
OLAYIN GEÇMİŞİ
 
 Kaybolan öğrencinin yakınlarının iddialarına göre, Eşme Yatılı İlköğretim Okulu (YİBO) üçüncü sınıf öğrencisi Umut Balık, annesi Hanım Balık (29) tarafından 22 Mart Pazartesi günü saat 08.30'da okula bırakılmış, akşam saatlerinde okul bahçesinde top oynadığı bir arkadaşıyla tartışmış. Tartışma sonrası görevli öğretmenler tarafından dövüldüğü iddia edilen Umut Balık'ın yapılan yoklamada ortadan kaybolduğu belirlenmişti.
 9 gündür emniyet güçlerinin yanı sıra bölge halkı, belediye ve çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından aranan Umut Balık için Uşak Valiliği'nde kriz merkezi oluşturulmuştu.

Kanal A Haber - A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler