YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut'a umut olan engelli Alina
Umut'a umut olan engelli Alina
07 Mart 2013 16:05
Gülsüm annenin baktığı Umut'u Rusya'dan 4 ay önce Antalya'ya yerleşen engelli Alina ziyaret etti.

Rusya'da 3 yaşındayken elektrik çarpması sonucu iki kolunu dirseklerinden kaybeden ve Türk insanının engellilere olan yardımseverliği nedeniyle 4 ay önce Antalya'ya yerleşen 24 yaşındaki Alina, 5 yıldır Gülsüm Kabadayı'nın baktığı Umut'u ziyaret etti.

Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sokorina ile dernek üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan gencin bakımını 5 yıla yakın süredir üstlenen Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret etti.

Gülsüm anneye çiçek ve plaket veren Başkan Sokorina, Gülsüm anneyi dünyadaki bütün annelere örnek olduğunu için ''yılın annesi'' seçtiklerini söyledi.

Annem gibi görüyorum

Alina İvanova, Umut'la konuştuğunu, kendisinin azmini ve hayata pozitif bakışını anlattığını ifade ederek, ''Onun beni duyduğunu ve anladığını düşünüyorum. Ben hayatın her zaman pozitif tarafına baktım. Umut ve Gülsüm anneyle tanıştığım için çok mutluyum. Gülsüm anneyi annem gibi görüyorum'' diye konuştu.

Umut'u her zaman ziyaret etmeyi düşündüğünü, onun hikayesine yeni bir umut katmayı hedeflediğini belirten İvanova, Türk halkının da yardımseverliğine hayran olduğunu dile getirdi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler