YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut olayında inanılmaz yanlış!
Umut olayında inanılmaz yanlış!
09 Nisan 2013 18:10
Gülsüm Kabadayı, 4,5 yıldır hiç tanımadan baktığı ‘Umut’ isimli felçli Rus gence talip olan 5 Rus kadının DNA sonuçlarının ‘Umut’ ile uyuşmaması ile ilgili haberlerin Rus basınında yer almasına, tepki gösterdi.

Rus basınında göre, ‘Umut’un annesi olduklarını iddia eden 5 kadının DNA analizleri açıklandı. 5 kadının da DNA’sı da Umut’unki ile uyuşmadı’ haberlerine Gülsüm Kabadayı’dan açıklama geldi.

Umut’un annesi olduğunu iddia eden 5 kadından DNA örneği alındığını hatırlatan Gülsüm Kabadayı, “Onlardan DNA alındı ama Umut’tan DNA örneği alınmadı. Sadece buraya başvuru yaptılar. Umut’un kan ve saç köklerinden DNA’sı alınacak ama kimse gelip almadı. Bu haberin nasıl çıktığını anlamadım. Hiçbir şey alınmadı bizden” diye konuştu.
Kabadayı, “ Rusya’ya gittiğimde bana Umut’un Rus devletine bağlı bir çocuk olduğunu söylediler. Köyünden kasabasından ayrılan devletlerden olabilir. Umut Rusçayı çok iyi anlıyor ve tepki veriyor. Rus devleti dedi ki, ‘ BU 5 anne olmasa bile biz Umut’un annesini armaya devam edeceğiz’ dediler. Ben inanıyorum ki Umut’un ailesi orada. Ve çıkacak. Bizde 2 aile çıktı, orada 5 aile çıktı ve bunun gerisi de gelecek. DNA’lar yapılsın. Umut’un asla DNA’sı alınmadı. Karşılaştırma olmadı. Eskiden alındı ama onunla da olmaz. Yeniden alınması gerekiyor. Savcılığa başvuruldu. DNA alınmadı bizden. Ben şaşkınım bu haberlere. Burada hiçbir haber yok. DNA örneği alınmadan nasıl karşılaştırma oldu. Burada bir yanlışlık var” dedi.

Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybeden ve Gülsüm Kabadayı tarafından bakımı üstlenilen felçli genç için Rusya'da annesi olduğunu iddia eden 5 kadın ortaya çıkmıştı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler