YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umre için Kudüs rotası çizildi!
Kanal A ekranlarından gündeme geldikten sonra çalışmalarına başlanacağı müjdesi verilen Kudüs üzerinden Umre seyahati rotası hayata geçiyor.
Umre için Kudüs rotası çizildi!
24 Şubat 2015 / 08:00 Güncelleme: 24 Şubat 2015 / 12:05

Diyanet işleri Başkanlığı, Kudüs bağlantılı Umre programını açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez geçtiğimiz günlerde şu açıklamalarda bulunmuştu,

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Hac Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, düzenlenen toplantının önemine dikkat çekerek, benzer toplantılar düzenlenmeye devam edileceğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Bizim tarihimizde bu ibadet yapılırken Kudüs bilhassa Umre ibadetinin bir parçası kabul edilmiştir. Biz bunu terk ettik ve Kudüs'ü adeta başka bir ülkeye teslim ettik. Kudüs onların değil, Kudüs Müslümanlarındır" dedi.

Kudüs ziyareti umre programına ekleniyor

Görmez, "Arkadaşlarımız önümüzdeki hafta oraya gidecekler, oranın bütün imkanlarını gözden geçirecekler ve biz vatandaşlarımıza ilan edeceğiz. Diyeceğiz ki Umre'ye gitmek isteyen vatandaşlarımızından, Kabetullah'ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızdan Kudüs'e uğrayarak gitmek isteyenler yahut Kudüs'e uğrayarak bu ibadeti bitirmek isteyenler varsa bize müracaat etsinler.
Elbette bunu Dışişleri Bakanlığı ve ilgili bütün devlet kurumlarımızla birlikte planlayacağız, uluslararası ilişkiler çerçevesinde planlayacağız. Bu Ürdün üzerinden mi başka yerden mi yapılacak bunun imkanlarını hazırlayarak, en güzel bir şekilde vatandaşlarımıza inşallah bu hizmeti de sunacağız."" çağrısı yaptı

DİYANET'İN KUDÜS BAĞLANTILI UMRE ZİYARETİ İÇİN TIKLAYIN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler