YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uludağ yeni yıla karsız giriyor
Yeni yıla Uludağ'da girmek isteyen vatandaşlar, kayak merkezlerinde kar yerine çimlerle karşılaşınca büyük hayal kırıklığı yaşadı.
Uludağ yeni yıla karsız giriyor
31 Aralık 2009 / 19:52 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 19:53

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Uludağ, 2010 yılına karsız giriyor.  

İşletme sahipleri, otellerin dolu olmasına karşın pistlerde kar olmamasının sıkıntısını yaşıyor. Turistler ise, kayak merkezlerinde kar yerine çimlerle karşılaşınca otellerin havuzlarında vakit geçirmeyi tercih etti. Uludağ'a akın eden vatandaşlar, pistlerde kar bulamayınca büyük bir şok yaşadı. Özellikle İstanbul, Ankara gibi yakın şehirlerden yılbaşı tatili için Uludağ'a gelen insanlar, pistlerde kar yerine çimlerle karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadı.
 

Kayak pistlerinde kar bulunmadığı için kuzey kesimlerde bulunan küçük kar birikintilerinde vatandaşlar kızaklarla kayarak eğlenmeyi tercih etti. Bunun yanı sıra otellere tanınmış sanatçılar katılmaması da beyaz cennete olan ilgiyi düşürdü.
Otelciler ise otellerin dolu olmasına rağmen kayak pistlerinde kar olmaması sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyor.
 

Uludağ Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre, bir süredir etkili olan lodos sebebiyle kar kalınlığının 16 santimetreye geriledi. Hava sıcaklığının 5 dereceye kadar yükseldiği Uludağ'da hafta sonu kar yağışı bekleniyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler