YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkesini ilk kez görecek
Ülkesini ilk kez görecek
07 Eylül 2016 16:29
İç savaştan kaçan Suriyeli ailenin 10 ay önce Türkiye'de dünyaya gelen bebekleri Muhammed Mahmud, terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen Cerablus'a annesi, babası ve kardeşleriyle gitti.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Cerabluslu aile, 1,5 yıldır görmedikleri ülkelerine 10 aylık bebekleriyle döndü.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteğiyle gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı sonrasında Cerablus'un terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesinin ardından bölge halkının Suriye'ye geçişi sürüyor.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Karkamış'a sığınan Mahmud ailesi de terör örgütünün mağdur ettiği ailelerden. Yaklaşık 10 ay önce Türkiye'de dünyaya gelen Mahmud bebek, ailesiyle gittiği Cerablus'ta vatan toprağını ilk kez görecek.

Anne Fatima Mahmud, eşinin ÖSO bünyesinde ülkesinin huzuru ve güvenliği için çalıştığını söyledi.

Artık ülkesine dönmenin mutluluğunu yaşadığı anlatan Mahmud, 5 çocuğu olduğunu ve bunlardan Muhammed'in henüz evlerini görme fırsatı bulamadığını kaydetti.

Topraklarını terör örgütünden temizleyen TSK'ya ve Türkiye'ye teşekkür eden Mahmud, "Bugüne kadar bizi her anlamda destekleyen Türkiye şimdi de vatanımızı kurtardı. 

Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Türkiye'de çok güzel dostluklar edindik, artık Türk dostlarımızın Suriye'de de bir evleri var." diye konuştu.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler