YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Acar yeni kimliğine kavuştu
Türkiye'nin ilk yüz nakli olan 20 yaşındaki Uğur Acar, yeni kimliğine kavuştu.
Uğur Acar yeni kimliğine kavuştu
18 Mart 2013 / 15:12 Güncelleme: 18 Mart 2013 / 15:15

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan 20 yaşındaki Uğur Acar, Konyaaltı Kaymakamlığı Nüfus Müdürlüğünden yeni Nüfus Cüzdanını aldı.

Nüfus Cüzdanını aldıktan sonra Gebece köyüne gitmek üzere Manavgat’a gelen Uğur Acar, yeni yüzü, yeni kimliği ve yeni hayatıyla Manavgat köprüsünden turist taşıyan tekneleri ve Manavgat ırmağının güzelliklerini seyrettikten sonra ırmak kenarında duygularını anlattı.

Kurtlar Vadisi dizisi fanatiği olduğunu belirten Uğur Acar, “Yeni nüfus cüzdanımı aldığımda, dizinin bir bölümünde Ali Candan’ın yüz nakliyle Polat Alemdar olduğunu hatırladım. Ameliyatı yaptıran Aslan bey, yüz naklinden sonra Polat Alemdar’a söylediği ’yeni bir yüz, yeni bir fizik, yeni bir hayat seni bekliyor’ sözlerini sanki benim için de söylemişti” dedi.
Bundan sonraki yaşamıyla ilgili soruyu da cevaplandıran Acar, şunları söyledi: “Ameliyatın ardından yeni yüzüme ve güzel bir işe kavuştum. Şu an işim var. Hayatı her zaman söylediğim gibi akışına bıraktım. Zaman her şeyi gösterecek. Hayatımı birleştireceğim bir kişi karşıma çıkınca gelecek ile ilgili şeyleri düşünmeye başlayacağız. Kısacası her şeyi zaman gösterecek.”

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler