YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
UFO’ların Türkiye mesaisi
UFO’ların Türkiye mesaisi
13 Temmuz 2014 03:37
Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, Türkiye’de 2014’ün ilk 5 ayında 67 tane UFO görüldüğünü açıkladı.

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki UFO olayları 2014’ün ilk 5 ayında yüzde 60 artış gösterdi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de UFO meraklıları günden güne çoğalıyor. Daha önce İzmir’in Seferihisar ilçesinde Türk savaş jetleriyle UFO’ların it dalaşı yaptığını iddia eden Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, bu kez de 2014’ün ilk 5 ayında yüzde 60 artış gösterdiğini açıkladı.

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’ne 1 Ocak– 31 Mayıs 2014 tarihleri arasında toplam 2940 UFO ihbarı yapıldığı belirtilirken, bu ihbarlardan 446 tanesinin dijital fotoğraf veya video kameralarla kayda alındığı açıklandı.

"67 UFO görüldü"

Merkez tarafından bu 446 görsel materyal üzerinde yapılan detaylı analizler ve incelemeler sonucunda, bunların 384 tanesinin yani yaklaşık yüzde 86’sının uydu, Venüs, Çin feneri, kuş, leke, balon, fotomontaj, ışık yansıması veya yanılsama gibi açıklanabilir doğal fenomenler olduğu açıklanırken, 67 tanesinin ise (yaklaşık yüzde 14’ünün) UFO olduğu iddia edildi.

"UFO’da yüzde 60 artış var"

Gözlemlerin ve kayıtların İstanbul ve çevresi, Antalya, Alanya, Adana, Bursa, Bozcaada, Samsun, Ankara, İzmir, Efes ve çevresi, Manisa, Afyon, Denizli, Kayseri, Sivas, Nevşehir, Aksaray, Konya, Edirne, Bilecik, Kırıklareli, Çanakkale, Eskişehir, Safranbolu, Giresun, Kıbrıs, Kütahya, Adıyaman, Ağrı, Erzurum, Zonguldak, Ayvalık, İzmit, Bolu, Çeşme, Bayburt, Balıkesir, Hatay, Sakarya, Tuz Gölü, Bodrum, Uşak, Şanlıurfa, Van ve Kıbrıs’ta yapıldığı açıklanırken, Türkiye’de son 10 yıldır yapılan ihbar ve gözlemlerdeki artış oranının ise her yıl ortalama yüzde 15 civarında olduğu ancak 2014 yılının ilk 5 ayında bu artışların ilk defa yüzde 60’a yükseldiği belirtildi.

"2014-2018 dönüm noktası olacak"

Söz konusu artışların diğer tüm dünya ülkeleri için de geçerli olduğu ifade edilen açıklamada, “Önümüzdeki dönemde de UFO gözlemlerinin tüm dünyada ve Türkiye’de çok ciddi bir şekilde artacağını ve 2014-2018 yılları arasının UFO gözlemleri açısından dönüm noktası olacağını ve artık tüm dünya hükümetlerinin bu konuda saklanan gerçekleri açıklamak zorunda kalacaklarını öngörmekteyiz” denildi.

Geçtiğimiz günlerde de Genel Kurmay Başkanlığı’ndan yapılan “Ege Denizi Gökçeada açıklarında milliyeti ve tipi tespit edilemeyen bir hava aracı Türk Hava Sahasını İhlal etti” açıklaması UFO olarak yorumlanmıştı.

00:02
 // UFF O İŞTE
O jet sesinini biraz açayım. Aşağıdaki yoruma netlik gelsin. Yaz ayları şehir sıcak olduğu için biz kır tarla gibi meskun bir yerde oturuyorduk. Özelimi anlatmayacam. O jet uğultusu havadan değil de, yerin altında geliyordu. Hani bir tanıdığınız yolda geçerken sizi görüp durur ya, o UFO da aynen bizi görüp, havada asılı kaldı. Bize doğru yanaştı fakat yakınımıza gelmedi. Erik kadar iken, portakal büyüklüğüne geldi. Bir müddet durdu ve yavaş yavaş dağların olduğu kuzey kısmına ilerledi. Jet uçağı olsa bu kadar yavaş havada kalamaz. Üstelik uğultu kesilmişti. Sonra 180 derecelik açılarla bir sağa bir sola ve aniden geriye gidebiliyordu. (Momentum, kuantum iflas) iki veya 5 dakika sonra aniden kayboldu. Yıl 1999 temmuz yada ağustos....
14 Temmuz 2014 00:02
16:39
 // ÖFF O İŞTE
Valla 1999 yaz aylarında ben ve bir arkadaşım şahit olduk. Önce derinden bir jet uçağı sesi duyuldu e tabi umursamadık. Muhabete devam ederken havadaki parlayan uçan cismi gördük. Arkadaşa, bu jetler bu kadar parlar mı diye sordum ama o jet sesi yoktu. Parlayan uçan cisim ani manevralar ve dönüş yapıp, aniden geriyede gidebiliyordu.. Bununun ufo olduğunu anladık. Sanki bize odaklanmış ve sesimizi dinliyordu. Bizi bir korku sardı. Derken önce yavaş, sonra ışık hızıyla kayboldu. Ertesi gün ilimizde ufo görüldüğü haberlerini ulusal medyada öğrendik....
13 Temmuz 2014 16:39
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler