YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ufacık yalan cinayeti çözdü
Ufacık yalan cinayeti çözdü
15 Mart 2010 13:54
Urfa'da yaklaşık 6 ay önce işlenen bir cinayeti ufacık bir yalan ortaya çıkardı. 'Lebebi' yerine 'fıstık' deyince zanlı yakalandı...

Şanlıurfa'da, yaklaşık 6 ay önce işlenen cinayeti araştıran polis, olay yeri yakınında terk edilmiş halde bulunan otomobili almaya gelen kişinin, araçtaki leblebi bulunan kuru yemiş poşetinde ''Urfa fıstığı'' olduğunu ifade etmesi üzerine, zanlıların kimliğini belirledi.

Yaklaşık 6 ay önce Kurtuluş Mahallesi'nde bir bakkal dükkanında başına ve karnına ateş edilerek, öldürülen Mahmut Ağıç (50) cinayetini araştıran cinayet büro amirliği ekipleri, olayın ardından söz konusu yerin 2 sokak ötesinde, kapıları açık halde bulduğu otomobili incelemeye aldı.

Bir süre sonra polise başvuran N.E. (43), içerisinde bira şişeleri ve kuru yemiş poşeti bulunan otomobilin kendisine ait olduğunu, sarhoş olması nedeniyle otomobili orada bıraktığını iddia etti.

''POŞETTEKİ LEBLEBİ"

Aracın kendi üzerine kayıtlı olmadığı belirlenen N.E'nin ifadelerinden şüphelenen polis ekipleri, otomobil içerisinde o anda ne bulunduğunu sorunca, N.E. de araçta bira şişeleri ve kuru yemiş poşeti bulunduğunu ifade etti.

İçerisinde leblebi bulunan kuru yemiş poşetinde ''Urfa fıstığı'' bulunduğunu beyan etmesi üzerine, aracı oraya bırakan kişinin N.E. olmadığını tespit eden polis ekiplerinin, devam eden sorgusunda zanlı, otomobili almak üzere kendisini gönderen kişilerin kimliğini açıkladı.

N.E, aracı almak için kendisiyle beraber gelen F.D. (28) ile gözaltına alındı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece, ''suçluya yardım etmek'' suçundan tutuklandı.

Daha sonra asıl zanlıların peşine düşen polis ekipleri, yaklaşık 3 ay önce bu kişilerden Hüseyin D'nin (32) Türk Meydanı Mahallesi'nde bir evde saklandığını belirledi. Düzenlenen operasyonda 1 adet ruhsatsız tabanca ve sahte kimlikle yakalanan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İkinci zanlının peşine düşen cinayet büro amirliği ekipleri, kısa bir süre önce aynı mahallenin başka sokağındaki eve düzenledikleri operasyonda Mahmut D'yi, üzerindeki ruhsatsız tabancayla yakaladı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen Mahmut D. de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler