YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üçüzlerine Başbakan'ın adını koydu
Üçüzlere Recep, Tayyip ve Erdoğan ismi
Üçüzlerine Başbakan'ın adını koydu
26 Ağustos 2009 / 21:17 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kocaeli'ne bağlı Darıca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Boğaziçi Hastanesi'nde dünyaya gelen üçüz erkek çocuğa Recep, Tayyip, Erdoğan isimleri verildi.


Matbaada işçi olarak çalışan Serdar Yurtoğlu (31) ile eşi Emine Yurtoğlu'nun (30) üçüncü bebekleri üçüz olarak Darıca Boğaziçi Hastanesi'nde dünyaya geldi. İki erkek çocuk sahibi olan Yurtoğlu çiftinin son bebekleri üçüz olarak doğdu. Tek bebek beklerken üçüz bebekle karşılaşan Yurtoğlu çifti, çok sevdiklerini söyledikleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini çocuklara verdi.


Üçüzler ile beraber beş erkek çocuk sahibi olduğunu söyleyen baba Serdar Yurtoğlu, üçüz çocuk sahibi olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, "Dedemin ismi Recep, babamın ismi Tayyip idi. Başbakan Erdoğan'ı da babam kadar severim. Onun için çocukların ismini Recep, Tayyip ve Erdoğan koyduk" diye konuştu.


Anne Emine Yurtoğlu ise üçüz beklemediklerini, bu durumun kendileri için sürpriz olduğunu ifade ederek, "Biri 8 diğeri 6 yaşında iki oğlum daha vardı. 3 bebeğimin daha dünyaya geldiğini öğrenince çok heyecanlandım. Eşimle birlikte çok sevdiğimiz Başbakanımızın ismini vererek onu çok sevdiğimizin bilinmesini istedik" diye konuştu.


Darıca Boğaziçi Hastanesi'nde dünyaya gelen üçüzlerle ilgili bilgi veren Çocuk Hastalıkları Uzman Doktoru Özgür Güncan, genel anlamda anne ve çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Güncan, "Özellikle Recep'in durumu çok iyi. Tayyip ile Erdoğan da solunum problemleri bulunduğunu için küvöze aldık. Gözetim altında tutuyor" diye konuştu.


Çocuklarını bir an olsun yalnız bırakmayan babaanne Emine Yurtoğlu ise Recep Tayyip Erdoğan ismini torunlarına verdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Emine Yurtoğlu, "Çocukların dedeleri yok. Başbakanımızdan çocukların dedeleri olmasını istiyoruz. Kendisini mutlaka bekliyoruz" şeklinde konuştu. Sırası ile 2 kilo 600, 2 kilo 700 ve 2 kilo 800 gram olarak dünyaya gelen üç erkek çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler