YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üçüzleri onu hayata bağladı
Üçüzleri onu hayata bağladı
13 Şubat 2013 13:37
Antalya'da gördüğü tedavi sonucu üçüz bebeğe hamile kalan ve doğuma 5 gün kala geçirdiği beyin kanaması sonucu 2 ay 10 gün yoğun bakımda kalan kadın, 3 haftada hayata tutundu.

 

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıl önce Ender Hatipoğlu ile hayatını birleştiren Fatma Hatipoğlu, çocuğunun olmaması nedeniyle uzun bir süre tedavi gördü.
 
Başarılı tedavi sonucu üçüz bebeklere hamile kalan 28 yaşındaki anne adayı, büyük bir heyecanla doğum yapacağı hastaneye yatarak, anne olacağı günü beklemeye başladı. Uzun süredir hasretini çektiği bebek sevgisini tatmayı bekleyen Hatipoğlu, doğumuna günler kala hormonlarındaki dengesizlik nedeniyle beyin kanaması geçirdi. Hastanenin yeni doğan ünitesinden yoğun bakım ünitesine alınan Hatipoğlu'nun üçüz bebekleri ise sezaryenle dünyaya geldi.
 
Anne Hatipoğlu yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken,  ''Medine Ceren, Havva Ceylin ve Ercan Cihan'' adları verilen bebekler ise küvezde hayatlarını sürdürmeye başladı. Annelerine umut olan bebekler, 55 gün küvezde kaldıktan sonra babaanneleri Havva Hatipoğlu'na teslim edildi. 
 
Yoğun bakımda tedavi gören anne Hatipoğlu, ''Üçüzlerimiz çok iyi. Senin uyanmanı bekliyorlar'' diyen eşi Ender Hatipoğlu'nun elini sıkarak ilk tepkiyi verdi. Ailenin bu tepki üzerine umudu artarken Fatma Hatipoğlu ise 2 ay 10 gün sonra gözlerini açtı. Ancak Hatipoğlu'nun felç olduğu belirlendi. 
 
Hatipoğlu, çocuklarının güçlü sevgisiyle 3 haftada hareket etmeye, yüzde 70'i anlaşılır şekilde konuşmaya ve bir kişinin desteğiyle de adım atmaya başladı.
 
 
AA
Etiketler:
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler