YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türklere 400, Suriyelilere 2000 TL!
Türklere 400, Suriyelilere 2000 TL!
30 Eylül 2015 13:37
Aylığı 400 TL olan evler Suriyelilere 2 bin TL’ye kiraya verilirken, Edirne polisi benzeri evlerde kalan 700 sığınmacıyı İstanbul’a gönderdi

Avrupa’ya karadan gitme hayaliyle çeşitli illerden yürüyerek Edirne’ye gelen ve 8 gün Sarayiçi Er Meydanı’nda bekleyişlerini sürdüren yaklaşık 2 bin 500 Suriyeli sığınmacının büyük bölümü geçen hafta İstanbul başta olmak üzere istedikleri illere nakledilmişti.

Her şeye rağmen gizlice Edirne’de kalmayı seçen sığınmacılarla, kente gelmeyi sürdüren sığınmacıların Edirne’de toplu olarak ev kiralamaya başladıkları ortaya çıktı. 

Sığınmacıların sınır illerinde kalmalarının İçişleri Bakanlığı’nca yasaklanmasının ardından denetimlerini artıran Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, özellikle orta ölçekli otellerde konakladıklarını tespit ettikleri Suriyeli sığınmacıları otobüslerle kamp merkezlerinin bulunduğu kentlere gönderip, konutlarda da arama başlattı. 

Kaleiçi semtindeki bir evde çok sayıda sığınmacının kaldığı bilgisini alan ekipler söz konusu eve gitti. İki odalı bodrum dairesinde 2 aylık bebekten 10 yaşına kadar değişik yaş gruplarında çocukların da olduğu 24 Suriyeli sığınmacının kaldığı görüldü.

400 TL'LİK EVE 2-3 BİN TL KİRA

Evden eşyaları ile birlikte çıkarılarak polis araçlarına bindirilen sığınmacılar otobüsle İstanbul’a gönderildi.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin son bir hafta içinde benzeri evlerde kalan yaklaşık 700 sığınmacıyı İstanbul’a gönderdiği öğrenildi. Kentte aylığı 400-600 TL olan evlerin, Suriyelilere 2-3 bin TL’ye kiraya verildiği belirtildi.

 

HABERTÜRK

biz böyle değildik.
 // mustafa
böyle fırsatçılık bizim kendi kültürümüzden ne kadar uzak kaldığımızı gösteriyor. bazen bu millete herşey mübah diyorum ama arada mazlumlar olduğundan ALLAH'a havale ediyorum...
parayı gören bu kadar mı döner...?...
30 Eylül 2015 Çarşamba 15:17
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler