YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin iki yanında iki farklı hayat
Türkiye'nin iki yanında iki farklı hayat
Türkiye'nin iki yanında iki farklı hayat
10 Mayıs 2008 / 14:32 Güncelleme: 10 Mayıs 2008 / 00:00


Türkiye'nin iki yanında iki farklı hayat yaşanıyor. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ve Ardahan'da kar yağışı, yaşamı olumsuz etkilerken, İzmir ve Antalya'da denize giriliyor.


KAR KALINLIĞI 20 SANTİM


Yüksekova'da dün akşam saatlerinde ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan yağış nedeniyle kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.


Yüksek kesimlerdeki bazı köy yollarında, kar yüzünden ulaşım, zaman zaman güçlükle yapılabildi. İlçeye bağlı Kısıklı köyünde yaşayan vatandaşlar, dağlık arazide otlattıkları koyun sürüsünden 10'nun mahsur kaldığını, köy halkının yardımıyla hayvanları kurtardıklarını belirttiler.


ARDAHAN'DA SICAKLIK -3 DERECE


Ardahan'da ise gece etkili olan kar yağışının ardından kentte kar kalınlığı 3 santimetre, gecenin en düşük hava sıcaklığı eksi 3 derece ölçüldü.


Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan'da eksi 3, Kars'ta 0, Erzurum'da 1 ve Bayburt'ta 2 derece kaydedildi.


MAYIS'TA DA KAR YAĞACAK


Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; 13 Mayıs Salı gününden itibaren soğuk hava ve yağışı Türkiye'yi sarmaya başlayacak. Gece sıcaklıkları yeniden 6-8 derecelere kadar düşecek.


15 Mayıs Perşembe gününden itibaren serin hava özellikle Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde iyice hissedilir olacak. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde de mayıs karı yağacak.


16 Mayıs Cuma günü ise iyice doğuya doğru kayan serin hava batıdaki etkisini yitirecek!


BATIDA İSE DURUM TAM TERSİ


Batı'da ise bu görüntülerin aksine görüntüler vardı. Hava sıcaklığının 25 dereceye ulaştığı Bodrum ve Marmaris'te turizm sezonu açıldı. Gece eğlence mekanlarında eğlenen turistler gündüz ise sahillerde deniz ve güneşin keyfini çıkardı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler