YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin en büyük banka soygunu
Bu soygun tarihe geçecek türden. Bir banka şubesi kendi personeli tarafından soyudu... Ne var bunda ilk kez mi oluyor demeyin çünkü zimmete geçirilen para tam 20 milyon dolar...
Türkiye'nin en büyük banka soygunu
05 Kasım 2009 / 16:11 Güncelleme: 05 Kasım 2009 / 16:11

İskenderun'da bir banka şubesi kendi personeli tarafından soyuldu. Ortaya çıkarılan soygunda 20 milyon doların zimmete geçirildiği belirlendi. Banka müdürü, yardımcısı gözaltında. Bir diğer müdür yardımcısı kaçtı, bankanın tüm personeli açığa alındı. 20 milyon dolarlık soygun Türkiye'nin en büyük banka soygunu olarak tarihe geçecek.

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde zimmetlerine toplam 20 milyon dolar geçirdikleri iddia edilen bir banka şubesinin müdürü ile yardımcısı gözaltına alındı, diğer müdür yardımcısı ise ortadan kayboldu.

Bir ihbar üzerine özel bir bankanın İskenderun Şubesi'nde Genel Müdürlük Müfettişleri tarafından inceleme başlatıldı. Şubenin tüm personelini açığa alan müfettişlerin ilk incelemesinde yaklaşık 20 milyon dolarlık zimmet saptandı. Bankaya yeni gelen personel, müşterileri mağdur etmemek için çalışmalarını sürdürürken inceleme sonucunda Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusu üzerine Şube Müdürü E.Y. ile Müdür Yardımcısı M.B. gözaltına alındı. Diğer Müdür Yardımcısı S.C. ise aranıyor. Banka müfettişleri ile polisin soruşturmasının devam ettiği belirtildi. (Hürriyet)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler