YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye genelinde kuvvetli soğuk ve kar yağışı etkisini sürdürüyor
Türkiye genelinde kuvvetli soğuk ve kar yağışı etkisini sürdürüyor
Türkiye genelinde kuvvetli soğuk ve kar yağışı etkisini sürdürüyor
27 Şubat 2009 / 11:33 Güncelleme: 27 Şubat 2009 / 00:00

Türkiye genelinde kuvvetli soğuk ve kar yağışı etkisini sürdürüyor. Ancak batıya çarşamba gününden itibaren bahar gelmeye başlayacak. Kar bugün iç ve doğu kesimlerde yoğun yağıyor.


- İstanbul'da rüzgar hafifledi, sıcaklık 5 derece. Yağış daha çok yağmur şeklinde aralıklı sürüyor. Ankara'da kar bugün hafif, İzmir'de yağış kesildi ama hava üç gün daha çok soğuk, sıcaklık 4 derece hissediliyor. Bursa'da karla karışık yağmur var. Adana sağanak yağmurlu.


Marmara'da fırtına sone erdi, bugün rüzgar hafif. Trakya açarken, Kocaeli, Bursa, Sakarya arasında yağmur ve sulu kar devam ediyor. Bölgede hava cumartesi günü hafif yağmurlu, pazar günü ise soğuk ve parçalı bulutlu geçecek. Sıcaklık 7 dereceyi geçemiyor.


İç anadolu'da Ankara-Eskişehir arasında kar hafifledi, Yozgat, Sivas, Kayseri ve Niğde de ise yoğun yağacak. Hafta sonu kar hafif olarak sürecek, sıcaklık 4 dereceyi geçmiyor.


Ege üç gün daha çok soğuk, yağışlar birçok yerde kesilip, hava açmaya başladığından geceleri kuvvetli ayaz oluşacak. Poyraz Kuşadası-Bodrum arasında bugünde çok kuvvetli. Hafta sonu sadece Afyon ve Kütahya'da hafif kar olabilir.


Yağmur Antalya'da hafifliyor, Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep'de ise kuvvetli yağıyor, dolu yağışı da olabilir. Hafta sonu aralıklı yağış var ve hava daha soğuk, bugün Antalya 12 derece.


Sürücüler dikkat; Doğu Anadolu'da Erzurum’dan Hakkari’ye kadar iki gün yoğun kar olacak. Sıcaklık Erzurum'da 0 derece


Karadenizde Bolu-Kastamonu arasında hafif kar var. Karadeniz’in tamamında hafta sonu hava çok daha soğuk olacak, karayel esecek. Yarın Samsun, Trabzon ve Rize kuvvetli yağmurlu, yaylalarda ve Gümüşhane boyunca kar olacak.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler