YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Gazze için ayakta!
İsrail'in masum sivillere yönelik saldırıları tüm yurtta gece boyunca yapılan protestolarla kınandı. Türkiye'nin her bölgesinde Gazze için yürüyüş vardı.
Türkiye Gazze için ayakta!
19 Temmuz 2014 / 02:59 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 03:03

İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Giresun'da bazı siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) tarafından protesto edildi.

Atatürk Meydanı'nda toplanan siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan grup, Gazze halkına destek için, "Filistin Uyumuyor, Biz De Uyumuyoruz" eylemi başlattı. Grup, sloganlar atarak İsrail'e tepki gösterdi, hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi, Kuran-ı Kerim okundu.

Grup adına basın açıklaması yapan Memur Sen Giresun İl Temsilcisi Mehmet Kartal, "terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtan ve insanlık onurunu ayaklar altına alan" İsrail’i ve destekçilerini kınadıklarını söyledi.

"İslam dünyası kan gölüne döndü"

Bayburt'ta, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto eden bir grup vatandaş, Teravih namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kıldı.

Yakutiye Camisi'nde Teravih namazını kılan vatandaşlar, bahçede toplanarak saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namaz öncesinde konuşan Anadolu Gençlik Derneği Bayburt Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, İslam coğrafyasına kan ve gözyaşının hakim olduğunu belirterek, Irak, Suriye, Mısır başta olmak üzere bütün İslam dünyasının kan gölüne döndüğünü söyledi.

"İsrail Büyükelçiliği'nde gerginlik"

Sabah saatlerinden itibaren İsrail'in Ankara Büyükelçiliği yakınında, Gazze'ye yapılan saldırıları protesto eden gruptakilerden bir heyet, İsrail Büyükelçiliği'nin kapısına, üzerinde "Kahrolsun İsrail" yazılı siyah çelenk bıraktı. Bir kişi de Büyükelçilik kapısının üzerine Filistin bayrağı astı. 

Muş'ta bir araya gelen sivil toplum kuruluşları (STK), İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler